آنکارا: مذاکرات با آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در سوریه سازنده بود

به گزارش بروزترین مقالات، وزیر دفاع ترکیه با اشاره به دیدار مقام های آنکارا و واشنگتن اظهار داشت که مذاکرات سازنده ای بین دو طرف درباره ایجاد منطقه امن در سوریه صورت گرفته است.

آنکارا: مذاکرات با آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در سوریه سازنده بود

به گزارش گروه بین الملل بروزترین مقالات، علیرغم تشدید تنش ها بین ترکیه و آمریکا بر سر حمایت های واشنگتن از بعضی گروه های مسلح کُرد، وزیر دفاع ترکیه امروز چهارشنبه از مذاکرات سازنده و مثبت آنکارا و واشنگتن بر سر ایجاد یک منطقه امن در سوریه اطلاع داده است.

خبرگزاری ها و رسانه های ترکیه ای از قبیل دیلی صاباح، ظهر امروز چهارشنبه در خبری فوری به نقل از وزیر دفاع این کشور از رایزنی های هیات های آنکارا و واشنگتن درباره ایجاد منطقه امن در سوریه اطلاع داد.

حلوسی آکار وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی کوتاه گفته است که گفت و گوها با هیات آمریکایی درباره ایجاد منطقه امن، مثبت و سازنده بوده است.

این مقام ارشد دولت ترکیه همچنین خاطرنشان کرد، انتظار می رود که گفت و گوها بین هیات های آنکارا و واشنگتن ظرف چند ساعت آینده به اتمام برسد.

تاکید آکار بر مثبت و سازنده بودن مذاکرات با هیات آمریکایی درباره ایجاد منطقه امن در شرایطی مطرح شده که مقام های ترکیه ای طی هفته های اخیر بارها از مواضع واشنگتن در قبال گروه های مسلح کُرد سوری به شدت انتقاد نموده اند.

پیش از این، حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در نشست خبری آدینه هفته گذشته از رویکرد منفعلانه ایالات متحده در قبال شبه نظامیان کُرد حاضر در شمال سوریه به شدت انتقاد نموده بود. وی با اشاره به پیروز نبودن مذاکرات جیمز جفری نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه با مقامات ترکیه اعلام نموده بود که آنکارا به واشنگتن اجازه نمی دهد با پیشنهادهای غیرعملی روند پاکسازی شمال سوریه از حضور شبه نظامیان کُرد را به تعویق بیاندازد.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه همچنان هشدار داده بود: اگر ترکیه نتواند به زمینه مشترکی با آمریکا برسد، آنگاه مجبور است خودش منطقه امن در سوریه را ایجاد کند.

وزیر دفاع ترکیه امروز چهارشنبه ضمن ابراز خرسندی از رایزنی های فشرده هیات اعزامی آمریکا با مقام های ترکیه ای درباره ایجاد منطقه امن در سوریه اضافه کرد: ما شاهد این موضوع بودیم که همتایان (آمریکایی) ما در حال نزدیک شدن به مواضع ترکیه در مذاکرات هستند.

طبق گزارش رسانه های ترکیه، آنکارا خواستار ایجاد کردن یک منطقه امن 32 کیلومتری در شمال سوریه است و اصرار دارد که یگان های مدافع خلق (YPG) از این مناطق پاکسازی شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آنکارا: مذاکرات با آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در سوریه سازنده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنکارا: مذاکرات با آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در سوریه سازنده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید