آیا اپل از رقبای خود عقب می ماند؟

به گزارش بروزترین مقالات، کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی با انتشار گزارشی جدید برآورد و اعلام نموده اند که عدم ارائه و انتشار تلفن همراه هوشمند آیفون مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت (5G) موجب خواهد شد اپل از سایر رقبای خود همچون سامسونگ و هواوی عقب بیفتد به گونه ای که دیگر نتواند به صندلی و سهم بازاری که آنها به خود اختصاص داده اند، برسد.

آیا اپل از رقبای خود عقب می ماند؟

چندی پیش بود که منابع مطلع اعلام کردند که اپل میخواهد بعد از آنکه سایر فراوریکنندگان موبایل به فراوری و توسعه محصولات مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G اقدام کردند، خود به فراوری یک یا دو مدل آیفون با چنین قابلیتی بپردازد که احتمالاً در سال 2020 میلادی آن را معرفی و عرضه خواهد نمود این در حالی است که بعضی دیگر از کارشناسان معتقدند آیفون5G تا خاتمه امسال میلادی معرفی و عرضه خواهد شد.

بعضی از کارشناسان بر این باورند که اپل با تعلل و تأخیر در عرضه این محصول احتمالاً میخواهد درصد موفقیت سایر فراوریکنندگان موبایل در فروش های مجهز به 5Gهمچنین استقبال کاربران دنیای از آن را تخمین زده و در صورتی که برایش صرفه مالی داشته باشد، خود نیز یک تلفن هوشمند مجهز به این فناوری را روانه بازارهای دنیای موبایل کند.

این در حالی ست که گروهی دیگر از تحلیلگران معتقد بودند که اپل با این تأخیر و تعلل در حقیقت خود را از عرصه رقابت با سایر غول های تکنولوژی نظیر سامسونگ عقب خواهد انداخت و ممکن است در صورت موفقیت این شرکت کره ای، اپل برای همواره از بزرگترین رقیب آسیایی خود عقب بماند.

یکی دیگر از دلایل تعلل اپل در عرضه گوشی هوشمند مجهز به فناوری 5G عدم حصول اطمینان از توسعه خود این فناوری و پلت فرم های آن است، چراکه باوجود کوشش های بسیاری از اپراتورهای مخابراتی و شرکت های تلکام در دنیا هنوز توسعه و برقراری نسل پنجم اینترنت همراه در هاله ای از ابهام به سر می برد و هنوز بسیاری از متخصصان نمی توانند از سرنوشت روشن و آینده این فناوری سخن بگویند. این تحلیلگر بر این باور است که اپل می خواهد سایر فراوریکنندگان موبایل را سپر بلای خود کند و در صورتی که احتمال شکست و عدم موفقیت در این حوزه وجود داشته باشد، خود گرفتار آن نشود.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "آیا اپل از رقبای خود عقب می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اپل از رقبای خود عقب می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید