ارائه نتایج آزمون کارشناسی ارشد تا آخر شهریور امکان پذیر نیست

به گزارش بروزترین مقالات، دانشگاه شریف گفت: به دلیل تغییر ناگهانی زمان آزمون کارشناسی ارشد که در نتیجه بنابر اعلام غیررسمی سازمان سنجش آموزش کشور ارائه نتایج و اسامی پذیرفته شدگان تا آخر شهریور امکان پذیر نیست.

ارائه نتایج آزمون کارشناسی ارشد تا آخر شهریور امکان پذیر نیست

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بروزترین مقالات به نقل از روابط عمومی دانشگاه شریف، معاونت آموزشی دانشگاه در مورد تغییرات تقویم آموزشی سال تحصیلی 99-1398 اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه نکاتی پیرامون تقویم آموزشی سال تحصیلی 99-1398 اعلام شده که به توضیح زیر است:

1- امسال با توجه با وقوع سیل های کم سابقه و مخرب در چند استان کشور، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به طور ناگهانی تغییر کرد و از هفته اول اردیبهشت به 23 و 24 خرداد موکول شد. با توجه به تاخیر پیش آمده در برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، سازمان سنجش آموزش کشور به طور غیررسمی گفت که امکان ارائه نتایج و اسامی پذیرفته شدگان را تا آخر شهریورماه ندارد. لذا امسال امکان شروع ترم اول از بیست و سوم شهریور وجود ندارد و به ناچار کلاس های تمام مقاطع تحصیلی از سی ام شهریور شروع خواهد شد.

2- بر اساس مقررات ابلاغی وزارت متبوع و آیین نامه های آموزشی، هر واحد نظری در هر ترم معادل 16 ساعت تدریس و تشکیل کلاس است. لذا دانشگاه موظف است در تقویم خود 16 هفته آموزشی لحاظ کند.

3- امسال نیز مانند سنوات قبل هفته آخر در تقویم ترم برای کلاس های جبرانی در نظر گرفته شده است با این تفاوت که دو روز اول این هفته به عنوان روزهای اصلی و سه روز بعدی به عنوان کلاس های جبرانی لحاظ شده است. همچنین برای رعایت مقررات، انتها (رسمی) کلاس ها در انتها هفته 16 قرار گرفته است.

4- با هماهنگی معاونان آموزشی دانشکده ها قرار است در دو روز اول ایام امتحانات، تعداد محدودی از دروس به خصوص دروس عمومی یا دروس خاص (مانند دروس عملی، نقشه کشی و کارگاه ها) و تحصیلات تکمیلی امتحان داشته باشند به طوری که دانشجویان بتوانند آن روزها را نیز برای مطالعه استفاده نمایند.

5- به دلایل متعددی سال تحصیلی نمی تواند با تابستان بیش از یکی دو هفته ابتدایی آن همپوشانی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به ضرورت فارغ التحصیلی به موقع دانشجویان و امکان انجام امور اداری مربوط به آن، دریافت به موقع نمرات، مسائل گرمای بیش از حد هوا و مسائل خوابگاهی، احتیاج دانشجویان و همکاران به برنامه ریزی تابستان و امکان ارایه دروس کارآموزی و پروژه ها در ترم تابستان اشاره نمود.

6- گفتنی است که تنظیم تقویم آموزشی تابع متغیرهای بسیاری است مانند لزوم رعایت آیین نامه ها و مقررات آموزشی، زمان اعلام فهرست پذیرفته شدگان آزمون سراسری و آزمون های تحصیلات تکمیلی، تعطیلات رسمی کشور، عدم همپوشانی سال تحصیلی با تابستان، شرایط خاص کشور (وقوع سیل) در امسال.

امید است با هماهنگی و همدلی تمام دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه ضمن رعایت ضوابط و نظم آموزشی، تغییرات مختصر برنامه آموزشی سال تحصیلی آینده را به نحو احسن مدیریت نموده و ان شاالله سال تحصیلی پیروز و در شان و منزلت علمی دانشگاه داشته باشیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارائه نتایج آزمون کارشناسی ارشد تا آخر شهریور امکان پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه نتایج آزمون کارشناسی ارشد تا آخر شهریور امکان پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید