از اصول خود عقب نشینی نمی کنیم

به گزارش بروزترین مقالات، رئیس جمهور کوبا در واکنش به اظهارات معاون رئیس جمهور آمریکا، از آمادگی کشورش جهت ایستادن مقابل فشارهای کاخ سفید اطلاع داد.

از اصول خود عقب نشینی نمی کنیم

به گزارش گروه بین الملل بروزترین مقالات، به دنبال تهدید جدید آمریکا علیه کوبا، رئیس جمهور این کشور از مقاومت برابر فشارهای مالی، نظامی آمریکا و تقویت مواضع دفاعی کشورش اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه شب به وقت تهران در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که آمریکا به زودی اقدام جدیدی علیه کوبا انجام خواهد داد. وی دلیل این اقدام را نفوذ مخرب کوبا در ونزوئلا عنوان ساخت.

به دنبال سخنان پنس، رائول کاسترو رئیس جمهور کوبا به شدت از کوشش های تازه کاخ سفید جهت از بین بردن انقلاب کوبا و فشار بر ونزوئلا انتقاد کرد.

رئیس جمهور کوبا طی سخنرانی در مجلس ملی این کشور گفت: ما از اصول خود عقب نشینی نخواهیم کرد و هرگونه تهدید، افزایش جنگ مالی و محاصره کشور را رد می کنیم.

این در حالی است که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا ماه گذشته در نشست مطبوعاتی کوبا و روسیه را به لطمه زدن به جریان دموکراسی در ونزوئلا متهم کرد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه کوبا را قدرت امپریالیستی در آمریکای جنوبی لقب داد و مدعی شد که این کشور به پلیس مخفی ونزوئلا تاکتیک های شکنجه زندانیان را آموزش داده است.

به دنبال سخنان پامپئو، برنو رودریگز وزیر خارجه کوبا با رد این اتهام ها، سخنان مقام ارشد آمریکا را دروغ بزرگ و هجمه تبلیغاتی خطاب کرد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "از اصول خود عقب نشینی نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اصول خود عقب نشینی نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید