افتتاح مراکز نوآوری در راستای تحقق رونق تولیدملی، افزایش همکاری علمی با آلمان

به گزارش بروزترین مقالات، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: اولویت ما در امسال توسعه مراکز نوآوری است که در کوشش هستیم در فصل بهار سه مرکز نوآوری را در راستای تحقق رونق فراوری ملی در دانشگاه علم و صنعت افتتاح کنیم.

افتتاح مراکز نوآوری در راستای تحقق رونق تولیدملی، افزایش همکاری علمی با آلمان

جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بروزترین مقالات گفت: برنامه مهم ما در سال جدید بیشتر بر روی فعالیت های پژوهشی و ارتقای کیفیت است که از سال گذشته در حوزه ارتباط با صنعت نیز فعالیت های جدی را آغاز کردیم و با صنایع هدفی که از قبل ارتباط داشتیم هدف گیری های لازم را تعیین و آمادگی کامل خود را اعلام کردیم.

ذاکری اظهار کرد : امسال در اردیبهشت ماه میزبان هیئت علمی کشور آلمان برای افزایش همکاری بین المللی هستیم به طوری که چهارمین برنامه راهبردی توسعه ارتباطات بین المللی و حرکت فعالیت های علمی برتر کشور از سال گذشته درحال انجام است، از طرفی من معتقدم باید بیش از پیش، ظرفیت های مراکز علمی نیز مورد استفاده قرار گیرد این درحالی است که ما از تعامل اساتید علمی کشور با دانشگا های آلمان استقبال می کنیم و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد نتایج مثبت این ارتباطات و هماهنگی ها باشیم.

وی از پیشرفت در حوزه مهندسی اطلاع داد وگفت: در سه دهه آینده در حوزه مهندسی فناوری عصبی شاهد پیشرفت های خوبی خواهیم بود از طرفی باید بگویم درحال حاضر در برخی از حوزه های علمی در مرحله تست بر روی حیوانات هستیم.

ذاکری ادامه داد: مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه علم و صنعت که در راستای حمایت از ایده های نخبگان در سال گذشته در دانشگاه علم و صنعت راه اندازی شد فعالیت های علمی مهمی را همچون طرح ساخت خانه های سریع النصب در مراکز زلزله را انجام داده است که مورد تایید قرار گرفته و امیدواریم در امسال عملیاتی گردد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران درباره بودجه سال 98 اضافه نمود: بودجه امسال ما با 11.2 درصد افزایش نسبت به سال گذشته روبرو است که به نظر می رسد با توجه به افزایش دستمزد نیروی انسانی در سال 98 این بودجه جوابگوی همین بخش هم نیست و هزینه های اساسی دانشگاه را هم پوشش نمی دهد.

جبار علی ذاکری ادامه داد: مهم ترین سرمایه اصلی دانشگاه نیروی انسانی بوده و آموزش و پژوهش هم دستاورد سرمایه انسانی است به طوری که باید اول نیروی انسانی را تقویت کرد و بعد از آن کار پژوهشی خواست که در این رابطه ما از سال گذشته با سازمان برنامه و بودجه و وزارت علوم و همچنین مجلس درباره افزایش اعتبار دانشگاه نامه نگاری انجام داده ایم که امیدواریم به نتیجه مطلوبی برسیم.

وی خاطر نشان کرد: کم بودن اعتبار اقتصادی بخش های مختلف دانشگاه را تحت تاثیر قرار می دهد به طوری که ما برای ادامه فعالیت دانشگاه در امسال نگران هستیم زیرا هزینه های دانشجویی، خوابگاه ها، غذای دانشجویان و معیشت کارکنان دانشگاه را با مشکل جدی روبرو خواهدکرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "افتتاح مراکز نوآوری در راستای تحقق رونق تولیدملی، افزایش همکاری علمی با آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مراکز نوآوری در راستای تحقق رونق تولیدملی، افزایش همکاری علمی با آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید