انتظارات ما از نمایشگاه سی ای اس 2019

به گزارش بروزترین مقالات، 18 تا 22 دی ماه سال جاری / 8 تا 11 ژانویه 2019 نمایشگاه الکترونیک مصرفی / CES در لاس وگاس که 51 سال پیش اولین آن برگزار گردید، با رونمایی از تازه های فناوری مشتاقان را به دور خود جمع خواهد نمود.

انتظارات ما از نمایشگاه سی ای اس 2019

به گزارش بروزترین مقالات، از کمپانی های بزرگ گرفته تا استارتاپ های کوچک، همگی در این نمایشگاه حضور یافته تا جدیدترین ابزار الکترونیک و مصرفی را به نمایش بگذارند.

اما سال جاری ترندهای فناورانه خاصی مباحث کارشناسانه را به خود اختصاص می دهند که در زیر باهم مرور می کنیم.

فناوری 5 جی

بدون شک مهم ترین رخداد فناورانه سال جاری 5G است که عمده مباحث جدید را به خود اختصاص خواهد داد. اپراتورها سال جاری را سال آغاز فروش تجاری محصولات مرتبط با 5 جی اعلام نموده اند. سازندگان فناوری 5 جی زیرساخت ها را فراهم نموده و با بستن قرارداد با اپراتورهای مخابراتی کوچک تر تجهیزات مربوطه را پیاده سازی نموده اند. از سوی دیگر سازندگان موبایل به عنوان پیشگامان توسعه تجاری 5 جی نیز سال جاری اولین گوشی های هوشمند خود مجهز به 5 جی را رونمایی می نمایند.

بنابراین محصولات اینترنت اشیاء در نمایشگاه سال جاری سی ای اس جذابیت خاصی ایجاد خواهند کرد و استارتاپ هایی که ابزارهای 5 جی خود را نمایش می دهند، تماشاچی بیشتری را در غرفه های خود خواهند داشت.

سال جاری AT&T، ورایزون ، تی موبایل و اسپرینت، دموهای خود از 5 جی را نمایش می دهند. کوآلکوم که در دسامبر گذشته مودم مخصوص را به سازندگان داد، نیز غرفه خاصی در این زمینه دارد اما اینتل که تاکنون درزمینهٔ ساخت مودم 5 جی موفق نبوده، بیشتر به نمونه مفهومی و نه تجاری بسنده خواهد نمود.

واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده

چند سالی است که دو فناوری واقعیت مجازی / VR و واقعیت افزوده/ AR نمایشگاه سی ای اس را قبضه نموده و جلو می روند. سال جاری باید شاهد رونمایی از هدست های ارزان قیمت باشیم.

اغلب توسعه دهندگان به جای ساخت ابزار جدید روی گوشی هوشمند و تبلت سرمایه گذاری نموده تا این دو فناوری را روی این ابزار توسعه دهند. استفاده از کیت های ARKit/ARCore در این زمینه قابل توجه است. اپل روی عینک هوشمند متفاوت سرمایه گذاری نموده اما معمولاً در نمایشگاه سی ای اس شرکت نمی نماید. آنچه فیس بوک ساخته وپرداخته است ممکن است در کنار سایر سازندگان مانند اچ تی سی و سایر استارتاپ های کوچک به نمایش گذاشته گردد.

اتومبیل

یکی از بخش های جذاب در سی ای اس بخش اتومبیل و حمل ونقل است که باعث شده تا سازندگان خودرو جدیدترین ماشین های خود مجهز به فناوری های نو را در این نمایشگاه رونمایی نمایند. فناوری های خودروی برقی، خودروی خودران و فناوری های مشابه در این نمایشگاه توسط خودروسازان نمایش داده می گردد.

خانه هوشمند

سال گذشته خانه هوشمند و ابزار مرتبط نمایشگاه سی ای اس را در دستان خود گرفت. با ورود 5 جی خانه هوشمند غنی تر و قوی تر شده و سال جاری باید شاهد رونمایی از محصولات جدید در این زمینه باشیم. دستیاران صوتی الکسا، گوگل و ... اتصال بین خانه هوشمند و 5 جی را در دست می گیرند.

گوشی های هوشمند

آنچه سال جاری گوشی های هوشمند در سی ای اس را متفاوت می نماید، داستان گوشی های تاشو و انعطاف پذیر است که تغییر عمده فناورانه در این بخش محسوب می گردد. سامسونگ گوشی تاشوی خود را در این نمایشگاه رونمایی خواهد نمود و سایر رقبا نیز ممکن است گوشی هایی یا این فناوری را به معرض نمایش بگذارند.

تلویزیون

فناوری سال جاری که توسعه یافته 8K است که توسط سازندگان معروف رونمایی می گردد. تلویزیون های 8K سال گذشته نیز رونمایی شد اما مشکل عمده آن ها این است که فناوری های موازی آن ها شکل نگرفته و بنابراین 4k،8K و ... نمی تواند به تنهایی جلو برود.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "انتظارات ما از نمایشگاه سی ای اس 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتظارات ما از نمایشگاه سی ای اس 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید