انتظار معجزه از لایحه بودجه شهرداری نداشته باشید

به گزارش بروزترین مقالات، مرتضی الویری در جریان آنالیز لایحه بودجه سال 98 شهرداری تهران با بیان اینکه بودجه سندی است که واقعیت ها را منعکس می نماید، گفت: این بودجه 14 بهمن ماه به صورت رسمی به شورای شهر ارسال شد و در طول 28 روز کاری همه کمیته ها و کمیسیون ها به صورت شبانه روزی به تطبیق و آنالیز ابعاد مختلف این لایحه پرداختند.

انتظار معجزه از لایحه بودجه شهرداری نداشته باشید

وی با تأکید بر اینکه لایحه بودجه در اکثر موارد در چارچوب سیاست های ابلاغی شورا و برنامه 5 ساله سوم تدوین شده، گفت: سال 98 سالی خاص و پرچالش است و باید با درک فضای سیاسی و اقتصادی و رکود و تورم احتاقتصادی، بودجه ریزی کنیم.

الویری ادامه داد: جمع کل درآمدها و منابع بودجه سال 98، 18 هزار و 238 میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق مورد موافقت نهاده شد که 8 هزار و 700 میلیارد تومان درآمدها، 8 هزار و 350 میلیارد تومان منابع حاصل از سرمایه و 1,200 میلیارد تومان دارایی های اقتصادی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به بودجه سازمان ها و شرکت ها، اعلام کرد: بودجه سازمان ها و شرکت ها 5 هزار و 671 میلیارد تومان است و در تبصره ها کوشش شده خزانه داری الکترونیک، شفافیت و انضباط پذیری در بودجه در اولویت قرار گیرد.

وی اضافه نمود: در حوزه مصارف، اولویت با حمل و نقل عمومی، دیون و مطالبات و موضوعات زیست محیطی بوده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اضافه نمود: می توان با 1500 کیلومتر فیبر نوری جواب آنتن های سراسری شهر را که منظر شهری را هم نازیبا کردند و از نظر مسائل بهداشتی نیز مناسب شهر نیستند، جمع آوری کنیم.

وی در انتها خطاب به اعضای شورا گفت: نباید از بودجه انتظار معجزه داشته باشیم. تصمیماتی وجود دارد که می تواند آثار خود را بر زندگی مردم و حتی بودجه شهرداری بگذارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتظار معجزه از لایحه بودجه شهرداری نداشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتظار معجزه از لایحه بودجه شهرداری نداشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید