باوند و ترمه تا یکشنبه برزیل را ترک میکنند

به گزارش بروزترین مقالات، مسئولان برزیلی روز شنبه اعلام کردند دو کشتی ایرانی که به دلیل تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا مدتی را در یکی از بنادر برزیل بدون سوخت مانده بودند طی امروز یا فردا سواحل برزیل را به مقصد کشورمان ترک می نمایند.

باوند و ترمه تا یکشنبه برزیل را ترک میکنند

به گزارش گروه بین الملل بروزترین مقالات به نقل از دیلی میل، رئیس دادگاه عالی فدرال برزیل روز پنج شنبه مجوزی به شرکت نفتی پتروبراس داد که به آن اجازه می داد سوخت مورد احتیاج کشتی های باوند و ترمه را در اختیار آنها قرار دهد.

دو کشتی باوند و ترمه که حامل بار ذرت دامی برای ایران بودند بیش از یک ماه است که به دلیل نداشتن سوخت کافی قادر به ترک بندر پاراناگوئه در ایالت جنوبی پارانای برزیل نیستند. شرکتهای برزیلی در این مدت به خاطر تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه کشورمان از سوخت رسانی به این دو کشتی خودداری نموده اند.

مدیر بندر پاراناگوئه امروز گفته بود که مناقشه آخر این هفته به انتها می رسد.

همچنین این بندر در بیانیه ای گفت کشتی های ایرانی باوند و ترمه که حامل ذرت هستند به ترتیب 1300 و 600 تن سوخت دریافت خواهند کرد.

سخنگوی شرکت برزیلی الوا کوئیمیکا گفت که سوخت گیری در ساعات اولیه روز شنبه شروع شده و در طی امروز انتها می یابد. او همچنین گفت که این دو کشتی آخر همین هفته میلادی برزیل را ترک می نمایند.

ازسرگیری سوخت رسانی به کشتی های ایرانی پس از هشدار ایران مبنی بر توقف واردات از برزیل و شکایت شرکت مالک کشتی ها به نظام قضایی این کشور و صدور رأی دادگاه به نفع این شرکت و در نهایت با ابلاغ وزیر امور خارجه برزیل امکان پذیر شد.

برزیل سالیانه حدود 2 میلیارد دلار صادرات به ایران دارد که بیشتر آن را کالاهایی مانند ذرت ، گوشت و شکر تشکیل می دهند اما

در صورتی که روند حمل و نقل این محصولات از برزیل به ایران به درستی انجام نشود ممکن است ایران، کشورهای دیگری را به عنوان جایگزین انتخاب کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "باوند و ترمه تا یکشنبه برزیل را ترک میکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باوند و ترمه تا یکشنبه برزیل را ترک میکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید