ترامپ: شرکت های مطرح فناوری علیه من تبعیض قائل می شوند

به گزارش بروزترین مقالات، رییس جمهور آمریکا شرکت های مطرح فناوری همچون فیسبوک و گوگل را به تبعیض قائل شدن علیه وی متهم نموده و گفت: از لحاظ امتیاز انحصاری ماجرایی وجود دارد.

ترامپ: شرکت های مطرح فناوری علیه من تبعیض قائل می شوند

به گزارش بروزترین مقالات، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در جریان یک مصاحبه تلفنی با شبکه CNBC درباره شرکت های مطرح فناوری و این که آیا آنها ممکن است هدف قوانین حمایت از رقابت عادلانه برای منفعت کاربران قرار گیرند یا خیر، به جریمه های چند میلیارد دلاری اتحادیه اروپا علیه شرکت های فناوری آمریکا اشاره نموده و گفت: اتحادیه اروپا از این تاکتیک برای جمع آوری دستاوردهای اقتصادی استفاده می نماید، اما هنگامی که موضوع به منطقه سیلکون ولی به عنوان مرکز تکنولوژی و نوآوری آمریکا و جهان مربوط گردد، آمریکا باید موضع سفت و سخت تری را درخصوص اجرای قوانین حمایت از رقابت عادلانه برای منفعت کاربران به کار گیرد.

وی اضافه نمود: آنها شرکت های ما هستند، در نتیجه اروپایی ها در حقیقت شرکت های ما را هدف می گیرند، اما ما باید کاری که آنها انجام می دهند را انجام دهیم.

وی درباره شرکت هایی چون گوگل، فیسبوک و آمازون، گفت: می توانم به شما بگویم که این شرکت ها علیه من تبعیض قائل می شوند. مردم درباره تبانی صحبت می نمایند، اما تبانی واقعی بین دموکرات ها و این شرکت هاست، چرا که آنها در جریان کمپین انتخاباتی من به شدت علیه من فعالیت می کردند.

ترامپ بارها ادعا نموده که وی و دیگر محافظه کاران در پلت فرم های فناوری و رسانه های اجتماعی همچون توییتر، فیسبوک و گوگل قربانیان تبعیض هستند.

اظهارات ترامپ یکروز پس از آن مطرح شد که کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا نخستین نشست در رابطه با تحقیقات وسیع حمایت از رقابت عادلانه را در مورد غول های فناوری شروع کرد. این تحقیقات دو حزبی تعیین می نماید که آیا قوانین حمایت از رقابت عادلانه به منظور مهار شرکت های بزرگ فناوری نیازمند تجدیدنظر هستند یا خیر و آیا مجریان قوانین حمایت از رقابت عادلانه دولت برای حفظ رقابتی بودن بازارهای دیجیتال به اندازه کافی کوشش می نمایند یا خیر.

ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: معتقد هستم قوانین امتیاز انحصاری برای رسیدگی به موضوع شرکت های فناوری باید به روزرسانی شوند. در حال حاضر ماجرایی وجود دارد و برای این حرف هم به استفاده اتحادیه اروپا از دعوی قضایی علیه شرکت های فناوری اشاره می کنم.

ترامپ گفت: هر هفته شاهد هستیم که اتحادیه اروپا نسبت به فیسبوک و اپل و دیگر شرکت های تکنولوژی دعوی قضایی به راه می اندازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ: شرکت های مطرح فناوری علیه من تبعیض قائل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: شرکت های مطرح فناوری علیه من تبعیض قائل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید