ترامپ نمی تواند مانع گفتگوی دیگر کشورها با ایران گردد

به گزارش خبرنگاران، روزنامه فرانکفورترآلگماینه در شماره امروز خود ضمن آنالیز اجمالی نشست گروه هفت در فرانسه نوشت: در جریان نشست گروه هفت گفتگوهای مختلفی درباره موضوعات مهمی مانند برگزیت، تغییرات جوی، مناسبات تجاری اروپا- آمریکا و در نهایت درباره ایران میان مقامات شرکت کننده انجام شد.

ترامپ نمی تواند مانع گفتگوی دیگر کشورها با ایران گردد

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه که میزبانی این دوره از نشست گروه هفت را نیز بر عهده دارد، بطور غیرمنتظره آمادگی خود را برای انجام تبادل نظرهای ویژه و میانجیگرانه میان ایران-آمریکا خاطرنشان کرد. به همین دلیل از وزیر خارجه ایران برای حضور در محل برگزاری نشست گروه هفت دعوت بعمل آورد.

حضور وزیر خارجه ایران از سویی و پیشنهاد مطرح شده رئیس جمهوری فرانسه از سویی دیگر نتوانست ترامپ را مجاب به پذیرش بعضی تغییرات در راستا برخورد با ایران کند.

این روزنامه آلمانی در ادامه با اشاره به رفتار دوپهلوی ترامپ که همزمان با اینکه دم از تمایل به تبادل نظر می زند، مانع تراشی هایی را نیز انجام می دهد، نوشت: ژاپن و فرانسه بطور جداگانه رایزنی هایی را با ایران انجام داده اند که مورد انتقاد رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفته است. باید به این نکته واقف بود که کسی نمی تواند مانع هیچ پروسه تبادل نظریی گردد. کسی که تمایل به تبادل نظر داشته باشد تحت هر شرایطی آن را عملی می سازد، مگر شالوده این خواسته بی اساس باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ نمی تواند مانع گفتگوی دیگر کشورها با ایران گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ نمی تواند مانع گفتگوی دیگر کشورها با ایران گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید