تغییرات اقلیمی عامل تشدید کننده حوادث طبیعی

به گزارش بروزترین مقالات، کارشناسان در مطالعه ای تازه تاکید نموده اند که تغییرات اقلیمی وقوع طوفان های شدید، طوفان های گرمسیری و سیلاب را افزایش داده است.

تغییرات اقلیمی عامل تشدید کننده حوادث طبیعی

به گزارش بروزترین مقالات، آنالیز روی اطلاعات جمع آوری شده در مدت 120 سال به منظور تایید ارتباط بین فعالیت بشر و افزایش قابل توجه حوادث طبیعی و پدیده های آب و هوایی شدید نشان می دهد تغییرات اقلیمی وقوع طوفان های شدید، طوفان های گرمسیری و سیلاب ها را افزایش داده است.

افزایش دما نه تنها موج گرما را شدیدتر ساخته و آتش سوزی های جنگلی را بیشتر نموده بلکه باعث تداخل در الگوهای آب و هوایی شده و وقوع طوفان های مهیب را به همراه داشته است.

محققان در بخشی از این مطالعه به آنالیز سه مورد طوفان شدید در ایالت کارولینای شمالی در 20 سال گذشته پرداخته و دریافتند که احتمال وقوع تصادفی آن ها در بازه زمانی کوتاه تنها دو درصد بوده است.

محققان گزارش های طوفان های گرمسیری و میزان بارندگی مرتبط با طوفان های کارولینای شمالی را از سال 1898 آنالیز کردند. به گفته آنان از هفت طوفان شدید، طوفان گرمسیری و سیلاب شش مورد در 20 سال گذشته اتفاق افتاده است. احتمالا این فراوانی ناشی از افزایش رطوبتی بوده که به دلیل اقلیم گرم، ظرفیت وقوع طوفان های گرمسیری را داشته است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، همچنین از اواخر دهه 1990 ایالت کارولینای شمالی علاوه بر آنکه شاهد طوفان های بیشتر بوده سطح بی سابقه ای از بارش باران را تجربه نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تغییرات اقلیمی عامل تشدید کننده حوادث طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات اقلیمی عامل تشدید کننده حوادث طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید