تیم های تخصصی بازار را رصد می نمایند

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تأکید بر اینکه تولیدی های استان اجازه افزایش مجدد قیمت رب گوجه را ندارند، گفت: رب گوجه فرنگی تحت تأثیر خروج بی رویه گوجه از استان و کشور و با افزایش قیمت گوجه مقداری افزایش قیمت داشت و درخواست تولیدی های استان مبنی بر افزایش مجدد قیمت را رد کردیم چرا که مواد اولیه مورد استفاده آنها از قبل خریداری گردیده و احتیاج به افزایش قیمت مجدد نیست.

تیم های تخصصی بازار را رصد می نمایند

علیرضا شجاعی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با اصلاح قیمتی که رسما در کل کشور صورت گرفت، 17 درصد افزایش قیمت روغن خوراکی داشتیم و مشکل کمبودی که در سطح بازار بود با افزایش خروجی فراوریی کارخانه های روغن خوراکی مرتفع می گردد.

وی با اشاره به تغییرات قیمت در حوزه لبنیات، اعلام کرد: همه اقلام لبنی افزایش قیمت نداشتند و چند برند لبنی خارج از استان در برخی از محصولات خود تغییراتی دادند که این تغییر قیمت را به سازمان حمایت از حقوق مصرف نمایندگان منعکس نموده و در حال پیگیری هستیم و این قیمت ها اصلاح می گردد.

شجاعی همچنین با تأکید بر رصد فراوریی های استان، اضافه نمود: قیمت لبنیات استان ثبات دارند این درحالیست که قبلا یک افزایش قیمت رسمی صورت گرفت و اخیرا دولت نیز با افزایش قیمت مجدد آنها موافقت کرد تا مسائل فراوریی آنها رفع گردد.

وی با تأکید بر بازرسی، نظارت، رصد و پایش بازار بر شبکه های فراوری، توزیع اضافه نمود: این بازرسی ها شامل کالاهای اساسی و مورد مصرف دائم و روزانه مردم در سبد کالای اساسی خانوار است که از حساسیت بیشتری نسبت به سایر اقلام برخودار هستند و بر همین اساس در اولویت نخست سازمان قرار دارند.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان توضیح داد: کود، سم، نهاده های دامی، مواد پتروشیمی و ... کالاهای زیربنایی و مواد اولیه گروه فراوری به شمار می روند که در اولویت بعدی نظارت و بازرسی سازمان قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه گشت های نظارتی با هماهنگی به عهده تعزیرات نهاده شده است، اظهار کرد: به علت صرفه جویی در وقت گشت بازرسی را تعزیرات مدیریت می نماید و یک اکیپ بازرسی را در اختیار تعزیرات گذاشتیم.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان یادآور شد: در ایام عید استان همدان در حوزه رسیدگی به شکایات مردمی و سرعت پاسخگویی به شکایات جزء استان های برتر شناخته شد و از طرف سازمان حمایت از حقوق مصرف نمایندگان مورد تشویق نهاده شد.

وی با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه 50 گزارش و 20 شکایت مردمی به دست ما می رسد، اعلام کرد: بخش اصلی گزارش ها عموما گرانی است و زمان پاسخگویی به آن حداکثر تا 24 ساعت در دستور کار بازرس ها قرار می گیرد که پیگیری آن معمولا یک روزه انجام می گردد و به مدت 10 روز در تعزیرات حکومتی با قرار دریافت در دستور کار شعبه و ادامه روند رسیدگی به آن، منجر به صدور رأی می گردد.

شجاعی با بیان اینکه پرونده های خاص در زمان جداگانه و بدون نوبت و به طور ویژه مورد آنالیز قرار می گیرد، به بازرسی های فعال در سطح شهر اشاره نمود و گفت: بازرسی ها در سطح شهر به طور منظم در حال اجرا است و با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف با تشکیل تیم های تخصصی بازار را رصد و مورد آنالیز قرار می دهند.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه رسانه ها مرجع اطلاع رسانی مردم هستند، اعلام نمود: مردم به رسانه ها اعتماد دارند و آنها با بیان دقیق واقعیات جامعه می توانند رسالت خود را در مدیریت افکارعمومی جامعه چه از جانب مردم و چه مسئولان اعمال نمایند.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان نیز در گفت وگو با خبرنگاران، علت افزایش قیمت رب گوجه فرنگی را ناشی از عرضه دانست و گفت: با گران شدن مواد اولیه قیمت رب هم تحت تأثیر نهاده شده است.

علیرضا شمس ضمن اشاره به اینکه مشکل قوطی رب سازان حل نشده است، اظهار کرد: به علت کمبود قوطی رب گوجه فرنگی، حمل ونقل، مواد پلاستیکی، هزینه های فرآوری، دستمزد و نیز بسته بندی و با توجه به اینکه هنوز ممنوعیت صادرات گوجه تأثیر خود را بر بازار نگذاشته است، شاهد تغییرات قیمت هستیم.

وی توضیح داد: قیمت گوجه درجه یک در بازار همدان چهار هزار و 500 تا پنج هزار تومان و گوجه درجه دو 2500 تا 3000 تومان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تیم های تخصصی بازار را رصد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های تخصصی بازار را رصد می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید