جدیدترین دستورالعمل اجرایی پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها اعلام شد

به گزارش بروزترین مقالات، شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اعلام شد.

جدیدترین دستورالعمل اجرایی پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها اعلام شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بروزترین مقالات، بر اساس شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری که از سوی سازمان سنجش اعلام شده است، دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل 20 درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی ـ پژوهشی دوره های روزانه و غیرانتفاعی دکتری خود در هر کدرشته تحصیلی را از بین دانش آموزختگان دوره کارشناسی ارشد داخل کشور و مورد تأیید وزارت علوم (یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد داخل که تا خاتمه شهریورماه سال درخواست پذیرش، دانش آموخته شوند) به صورت مازاد بر ظرفیت با رعایت موارد اعلام شده پذیرش کند.

بر این اساس باید بیش از دو سال از دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد و حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی را کسب نموده باشد.

کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان قبل از آزمون جامع دکتری و داشتن حداقل میانگین کل 16 در مقطع کارشنای و میانگین کل 17 در مقطع کارشناسی ارشد از دیگر شرایط است.

جزئیات پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد

همچنین شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی نیز به این صورت اعلام شده است که داوطلب باید پس از گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی تا خاتمه نیم سال ششم به لحاظ میانگین کل جزو 15 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد و حداکثر در مدت 8 نیم سال تحصیلی دانش آموخته گردد.

نکات مهم مربوط به پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از اینجا قابل دریافت است.

انتهای پیغام /

منبع: خبرگزاری فارس

به "جدیدترین دستورالعمل اجرایی پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین دستورالعمل اجرایی پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید