حمایت دولت از مترو تهران نباید قطع گردد

به گزارش بروزترین مقالات، خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از کارخانه واگن سازی تهران، بر ضرورت ادامه حمایت دولت از مترو پایتخت تأکید کرد.

حمایت دولت از مترو تهران نباید قطع گردد

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی صبح دوشنبه 20 خرداد و پیش از بازدید معاون اول رئیس جمهور از کارخانه واگن سازی تهران گفت: این کارخانه 70 درصد واگن های متروی تهران را تامین می نماید. 36 تا 40 درصد از این تعداد واگن، داخلی است و کوشش می گردد میزان فراوریات داخلی افزایش یابد. امروز نیز به مناسبت ترخیص 70 واگنی که در گمرک مانده بود، 3 قطار آماده به ناوگان شبکه شهری پایتخت الحاق می گردد.

حناچی با بیان این که برنامه ما این است که هر ماه یک قطار به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کنیم، گفت: نقطه بحرانی ما تعداد قطارها است؛ برای افزایش راندمان و رسیدن به 7 میلیون سفر روزانه با مترو باید سرفاصله قطارها را کم و تعداد آن ها را بیشتر کنیم؛ این همان هدف اصلی است که در حوزه مترو پیگیری می کنیم.

درحال حاضر 2 میلیون سفر روزانه با مترو انجام می گردد-

شهردار تهران با اظهار امیدواری نسبت به این که با حمایت هایی که می گردد کارخانه واگن سازی تهران بتواند به حداکثر بهره وری برسد، بیان کرد: در حال حاضر این کارخانه قطار مورداحتیاج بعضی از کلانشهرهای دیگر را نیز تامین می نماید و بدون شک یکی از مصادیق رونق فراوری شمرده می گردد.

او با اشاره به این که برای رساندن سرفاصله قطارها به 2 دقیقه به 2 هزار واگن احتیاج داریم، اضافه نمود: به طور معمول واگن ها به شکل سی کی دی وارد کشور می شوند؛ میزان فراوری داخل نیز حدود 30 تا 40 درصد است و کوشش می کنیم این میزان افزایش یابد. در حال حاضر ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران کم تر از 30 درصد است که امیدواریم توسعه یابد؛ اصلی ترین مشکل برای رسیدن به این هدف نیز محدودیت اقتصادی است.

حناچی در خاتمه وجود کارخانه واگن سازی تهران را یکی از مزیت های متروی تهران دانست و توضیح داد: شرکت واگن سازی تهران یکی از بزرگ ترین شرکت های فراوریکننده واگن به شمار می رود و یکی از اهداف بازدید معاون اول محترم رئیس جمهور از کارخانه این است که این مجموعه را به ظرفیت حداکثری اش برسانیم؛ حمایت های دولت از پروژه مترو تهران نباید قطع گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حمایت دولت از مترو تهران نباید قطع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دولت از مترو تهران نباید قطع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید