حمله مؤسس اینستاگرام به زاکربرگ: مثل ترامپ رفتار می کرد

به گزارش بروزترین مقالات به نقل از بیزینس اینسایدر، مصاحبه ای که در این زمینه با 65 کارمند فعلی و سابق فیس بوک به عمل آمده تصویری از روابط به شدت متشنج مدیرعامل فیس بوک و مؤسسان اینستاگرام، به دست می دهد.

حمله مؤسس اینستاگرام به زاکربرگ: مثل ترامپ رفتار می کرد

به گفته منابع وایرد، روابط دو طرف در حدی متشنج و تیره بوده که کوین سیستروم یکی از مؤسسان اینستاگرام بیم داشته که زاکربرگ با حذف پست شغلی وی، او را مجبور به ترک اینستاگرام کند. وی روابط خود با زاکربرگ را به رابطه دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا با جف سشنز دادستان سابق ایالات متحده توصیف نموده که علیرغم نزدیکی با وی پایان به علت اختلاف نظر دو طرف بر سر پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا با فشار ترامپ مجبور به استعفا شد.

یکی از دلایل عصبانیت زاکربرگ از اینستاگرام رشد سریع و مداوم تعداد کاربران این شبکه اجتماعی بوده است. این در حالی است که رشد فیس بوک در سال های اخیر کند شده و همین امر موجب حسادت و عصبانیت مؤسس فیس بوک شده است.

از جمله دیگر دلایل خشم زاکربرگ از مؤسسان فیس بوک، پوشش مثبت فعالیت های آنها در نشریات و مطبوعات بوده که باز هم موجب حسادت مدیر فیس بوک شده است. همین مساله باعث شد زاکربرگ دستور دهد هیچ یک از مدیران ارشد اجرایی فیس بوک بدون مشورت با خود او یا شریل سندبرگ مدیر ارشد امور عملیاتی فیس بوک حق مصاحبه با نشریات برای تهیه گزارش های مفصل در خصوص موفقیت ها و توانمندی های خود را نداشته باشند.

با افشای رسوایی مؤسسه کمبریج آنالیتیکا سیستروم و کریگر مؤسسان اینستاگرام بسیار بیمناک شدند و نگران این بودند که این واقعه به مقدمه ای برای نفرت و عصبانیت بیشتر زاکربرگ از آنها مبدل گردد. این تصور آنها درست بود و بعد از این رویداد زاکربرگ گفت از حمایت از اینستاگرام دست کشیده و از جمله از نمایش آگهی های مرتبط با این شبکه اجتماعی در درون اپلیکیشن فیس بوک خودداری می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله مؤسس اینستاگرام به زاکربرگ: مثل ترامپ رفتار می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله مؤسس اینستاگرام به زاکربرگ: مثل ترامپ رفتار می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید