در گفت وگو با خبرنگاران مطرح شد؛ موانع پیش روی تعیین سقف و کف قیمتی بازار اجاره، هیچ سامانه ای برای بازار اجاره طراحی نشده است

به گزارش بروزترین مقالات، نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: موانع بسیار زیادی پیش روی طرح دامنه قیمتی بازار اجاره وجود دارد که دولت باید آنها را صد درصد از پیش روی بردارد.

در گفت وگو با خبرنگاران مطرح شد؛ موانع پیش روی تعیین سقف و کف قیمتی بازار اجاره، هیچ سامانه ای برای بازار اجاره طراحی نشده است

حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه تعیین سقف و کف قیمتی برای بازار اجاره قابل اجرا شدن نیست، گفت: دولت های پیشین این طرح را تجربه کرده بودند به طوری که مأموران تعزیراتی به مشاور املاکی ها مراجعه کرده و با نظارت و یا اجبار مالکان را مجبور به تعیین مبلغ اجاره می کردند.

وی با بیان اینکه نمی توان برای اجاره سقف و یا کف قیمتی تعیین کرد، گفت: قوانین بالادستی و همچنین قانون تجارت مدنی، مالکیت را با ارزش شمرده و ما حق نداریم برای قیمت گذاری مالکان را مجبور کنیم.

عقبایی با اشاره به اینکه موانع حقوقی بسیار زیادی پیش روی این طرح قرار گرفته است، گفت: برای اجرایی کردن این طرح باید قوانین را تغییر داد و موانعی که پیش روی این طرح است را برداشت.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه زیرساخت های اجرای این طرح هنوز تأمین نشده است، گفت: برای تعیین سقف و یا کف قیمتی باید سامانه ای طراحی شود تا تعداد موجران و مستأجران در یک منطقه تعیین شود، اما تا امروز هیچ سامانه ای برای اجرای این طرح طراحی نشده است.

وی تأکید کرد: هنوز تعداد دقیق واحد های خالی و یا واحد هایی که برای بازار اجاره عرضه می شوند در منطقه تهران تعیین نشده است، بنابراین اگر بخواهیم این طرح را اجرایی کنیم حداقل 2 سال زمان می برد.

عقبایی با اشاره به اینکه هیچ وجه التزامی برای اجرایی شدن این طرح هنوز تعیین نشده است، گفت: اگر مالکی میزان اجاره تعیین شده را قبول نکند و مستأجر را مجبور به پرداخت اجاره بیشتری کند چه مجازاتی پیش روی آن وجود دارد؟

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران اعلام نمود: اجرای این طرح چندین سال زمان می برد و به اعتقاد من بعید است دولت بتواند طرح تعیین دامنه قیمتی اجاره را در تابستان امسال به مرحله اجرایی برساند، از سوی دیگر دولت باید برنامه دیگری از جمله ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا را به مرحله اجرایی برساند تا بازار آرام شود.

انتهای پیام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "در گفت وگو با خبرنگاران مطرح شد؛ موانع پیش روی تعیین سقف و کف قیمتی بازار اجاره، هیچ سامانه ای برای بازار اجاره طراحی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در گفت وگو با خبرنگاران مطرح شد؛ موانع پیش روی تعیین سقف و کف قیمتی بازار اجاره، هیچ سامانه ای برای بازار اجاره طراحی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید