دولت متعهد گردیده 70 درصد هزینه های تأمین زیرساخت نوسازی را بپردازد

به گزارش خبرنگاران، کاوه حاجی علی اکبری ظهر امروز در نشستی با حضور مدیران نوسازی بافت های فرسوده کلان شهرهای کشور گفت: بافت فرسوده شهری از اواسط دهه 80 مورد توجه ویژه دولت قرار گرفته و ضوابط و مصوبات مهمی در این حوزه به صورت قانون درآمده است.

دولت متعهد گردیده 70 درصد هزینه های تأمین زیرساخت نوسازی را بپردازد

وی با بیان اینکه متأسفانه در این 10 سال هنوز نتوانستیم شاهد اقدامات درست در این زمینه باشیم گفت: با توجه به آسیب های فراوان بافت فرسوده، سال گذشته موضوع نوسازی از سوی دولت، مجلس و دستگاه های ذیربط مورد توجه مضاعف نهاده شد تا هرچه سریعتر نسبت به حذف و برون رفت از بافت فرسوده اقدام گردد.

حاجی علی اکبری با بیان اینکه اهمیت این موضوع باعث گردیده که رئیس جمهور به صورت مستقیم در این بخش ورود پیدا کند، اعلام کرد: در بهمن سال گذشته با دستور مستقیم شخص رئیس جمهور، کلنگ 10 پروژه بازآفرینی شهری در کلان شهرهای کشور به زمین خوردو جلسات هفتگی فساد ملی بازآفرینی شهری با حضور معاون اقتصاد، مشاور رئیس جمهور و شهرداران کلان شهرها برگزار می گردد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به تدوین آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری توضیح داد: این آئین نامه دستاوردهای مهمی دارد که لازم است مورد پیگیری قرار گیرد تا در دستور کار نهادها و دستگاه های ذیربط نهاده شده و به صورت ویژه به آن پرداخته گردد.

وی به یکی از مهمترین مفاد این آئین نامه اشاره نمود و گفت: برمبنای این آئین نامه دولت متعهد است 70 درصد هزینه های مربوط به تأمین خدمات و زیرساخت ها را برای بازآفرینی و نوسازی محله ها ارائه دهد.

حاجی علی اکبری تأکید کرد: پیگیری اعطای تسهیلات ساخت و ساز با بهره ای معادل 50 درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار همچنین اعطای تسهیلات تا سقف 160 میلیارد تومان از محل منابع صندوق یکم با نرخ 6 درصد به منظور خرید مسکن در بافت فرسوده از جمله موارد این آئین نامه است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی دفاتر تسهیل گری در کلان شهرهای کشور یادآور شد: خوشبختانه کلان شهرهای کشور نیز همانند پایتخت در حوزه نوسازی بافت های فرسوده ورود نموده اند و تسهیل گری در موضوعات مسکن، تأمین خدمات، بهسازی، مسائل اجتماعی و غیره مورد توجه نهاده شده است.

وی در انتها خاطر نشان کرد: خوشبختانه دولت در حوزه نوسازی بافت های فرسوده، نگاه کلان تری را دنبال می نماید و به دنبال این است که از ظرفیت بافت فرسوده برای ایجاد فرصت های جدید اقتصادی و کاهش بیکاری استفاده کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دولت متعهد گردیده 70 درصد هزینه های تأمین زیرساخت نوسازی را بپردازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت متعهد گردیده 70 درصد هزینه های تأمین زیرساخت نوسازی را بپردازد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید