دیدار سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان با نماینده کرمان در مجلس

به گزارش بروزترین مقالات، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت گردشگری با ادبیات بخشنامه ای توسعه نمی یابد، گفت: نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود.

دیدار سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان با نماینده کرمان در مجلس

به گزارش بروزترین مقالات به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، محمدرضا پورابراهیمی در دیدار فریدون فعالی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه کل درآمد نفتی کشور بین 100 تا 150 هزار میلیارد تومان است، اظهار کرد: آنالیز های اقتصادی نشان می دهد صنعت گردشگری ایران می تواند میلیارد ها دلار درآمد عاید کشور کند که بسیار بیشتر از درآمدهای نفتی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه حوزه های صنایع دستی و گردشگری ماهیت اقتصادی دارند، اضافه نمود: حوزه میراث فرهنگی نیز می تواند در کسب درآمد به سایر حوزه ها یاری کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود، توضیح داد: باید راه و جهت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این صنعت بیش از پیش باز گردد.

پورابراهیمی خواستار تفویض اختیارات کامل به مدیران استانی سازمان میراث فرهنگی کشور شد و تاکید نمود: باید بسیاری از تصمیم گیری ها در داخل استان ها انجام گیرد و از پیچیدگی های بروکراسی اداری در صنعت گردشگری کاسته گردد.

وی با اشاره به عملکرد مثبت سازمان میراث فرهنگی کشور در تغییر کاربری و واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی اضافه نمود: خوشبختانه امتیاز این سازمان در همکاری و تعامل با بخش خصوصی مثبت است.

نماینده مردم کرمان و راور با تقدیر از عملکرد رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در حوزه های مختلف

میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، اظهار کرد:خوشبختانه دکتر مونسان ارتباط بسیار خوبی با بدنه دولت و همچنین مجلس دارد و باید از این ظرفیت برای توسعه گردشگری استان کرمان بهره برد.

پورابراهیمی با دعوت از رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور جهت سفر به استان کرمان، گفت: این استان ظرفیت های منحصربه فردی در بخش های تاریخی و گردشگری دارد که باید از حالت بالقوه خارج شوند.

وی با بیان اینکه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان بسیار فعال است، اضافه نمود: در حال حاضر مسئولان اداری و قضایی، بخش خصوصی و به ویژه نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با اداره کل میراث فرهنگی استان همراه هستند و از مدیریت جدید این اداره کل در راستای توسعه صنعت گردشگری خطه کریمان حمایت می نمایند.

فریدون فعالی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در این نشست گفت: در حال حاضر اعتبارات حوزه مرمت این اداره کل محدود است اما می توان با منابع اقتصادی موجود نیز کارهای بزرگی انجام داد.

او اظهار کرد: با بودجه های فعلی نمی توان به همه این آثار رسیدگی کرد اما کوشش می گردد با تعریف چند پروژه شاخص مرمتی به تعداد اماکن تاریخی قابل بازدید اضافه نمود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه از این پس در هر سال منابع اقتصادی حوزه مرمت بناهای تاریخی در چند پروژه بزرگ متمرکز می گردد، توضیح داد: انتظار می رود سایر ارگان ها و نهادها نیز در حفظ و احیاء دیگر آثار فرهنگی همکاری و همیاری نمایند.

فعالی با تاکید براینکه نمی توان بدون داشتن تعامل با سایر دستگاه ها در پیشبرد اهداف و برنامه ها گام موثری برداشت، اعلام نمود: امیدوارم با یاری مسئولان استانی، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و بخش خصوصی بتوان در انجام وظایف و ماموریت ها پیروز عمل کرد.

منبع: میراث آریا

به "دیدار سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان با نماینده کرمان در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان با نماینده کرمان در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید