راهی که پرسپولیس و کاشیما تا فینال لیگ قهرمانان آسیا طی کردند، قدرت خط حمله ژاپنی ها مقابل بهترین خط دفاعی مرحله گروهی

دو تیم فینالیست لیگ قهرمانان آسیا در حالی رو در روی هم قرار می گیرند که تیم فوتبال پرسپولیس در خط دفاعی نمایش قدرتمندانه ای داشته و کاشیما آنتلرز هم در خط حمله خطرناک نشان داده است.

راهی که پرسپولیس و کاشیما تا فینال لیگ قهرمانان آسیا طی کردند، قدرت خط حمله ژاپنی ها مقابل بهترین خط دفاعی مرحله گروهی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، با صعود تیم های فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز به فینال لیگ قهرمانان آسیا، حالا باید منتظر مصاف نمایندگان ایران و ژاپن بود تا در دو دیدار رفت و برگشت چهره قهرمان باشگاهی آسیا تعیین گردد. دیداری که در مرحله رفت 12 آبان ماه ژاپنی ها میزبان آن هستند و 19 آبان نیز بازی در تهران برگزار خواهد شد تا جام قهرمانی به برنده مجموع دیدار رفت و برگشت اهدا گردد. راهی که دو تیم برای رسیدن به فینال رفته اند جالب توجه است، چرا که پرسپولیس در خط دفاعی خود تیمی قدرتمند نشان داده و کاشیما آنتلرز هم در خط حمله به خصوص در مرحله حذفی حسابی پرقدرت ظاهر شد.

پرسپولیس فینالیست غرب آسیا؛ سرخپوشان ایرانی در مرحله گروهی و در گروه C با السد قطر، نسف قارشی ازبکستان و الوصل امارات هم گروه بود. شاگردان برانکو ایوانکوویچ موفق شدند در این گروه 13 امتیاز کسب و به عنوان تیم نخست صعود نمایند. عملکرد پرسپولیس در دور گروهی کسب چهار برد، یک مساوی و تنها یک شکست مقابل السد قطر بود. در شش بازی برگزار شده در مرحله گروهی پرسپولیس 8 گل زد و تنها 3 گل دریافت کرد و بهترین عملکرد را در خط دفاعی داشت. پس از پرسپولیس تنها تیم الاهلی عملکرد خوبی در خط دفاعی خود داشت که در گروه A مسابقات 4 گل دریافت کرد.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در مرحله یک هشتم نهایی ابتدا به مصاف الجزیره رفتند. نماینده امارات در بازی رفت این مرحله به اندازه 6 بازی مرحله گروهی به پرسپولیس گل زد، هرچند نماینده کشورمان 2 گل خورده را جبران کرد تا با شکست 3 بر 2 زمین را ترک کند. در بازی برگشت پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید تا به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف راهی مرحله یک چهارم نهایی گردد.

بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی به میزبانی الدحیل برگزار و با شکست یک بر صفر پرسپولیس همراه شد. در شرایطی که کسی شانس زیادی برای صعود پرسپولیس قائل نبود، اما شاگردان برانکو ایوانکوویچ با برتری 3 بر یک به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. نتیجه ای که علاوه بر ثبت اولین شکست الدحیل که تمام رقبای خود را در بازی های رفت و برگشت شکست داده بود، پرسپولیس را حریف السد کرد. پرسپولیس در بازی رفت یک بر صفر السد را شکست داد و در بازی برگشت هم با تساوی یک - یک موفق به صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا شد. پرسپولیس در مرحله حذفی 9 گل به ثمر رساند و 7 گل دریافت کرد.

کاشیما آنتلرز فینالیست شرق آسیا؛ سرخپوشان ژاپنی در مرحله گروهی و در گروه H با تیم های سوون سامسونگ کره جنوبی، اف سی سیدنی استرالیا و شانگهای شینهوای چین هم گروه بودند. نماینده ژاپن در این گروه موفق به کسب 9 امتیاز شد و پس از سوون سامسونگ 10 امتیازی به عنوان تیم دوم صعود کرد. دو برد، سه مساوی و یک شکست به همراه 8 گل زده و 6 گل خورده عملکرد کاشیما در مرحله گروهی بوده است. یعنی قدرت خط حمله این تیم در مرحله گروهی همطراز با پرسپولیس و ضعف خط دفاعی اش نیز مشهود است.

در مرحله حذفی شاگردان گو اُیوا ابتدا شانگهای SIPG را حذف کردند. نتیجه دیدار رفت 3 بر یک به سود کاشیما رقم خورد و در دیدار برگشت 2 بر یک مغلوب شد تا ژاپنی ها با نتیجه مجموع 4 بر 3 راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند. مصاف بعدی آنها با تیانجین کوانجیان بود که دو برد 2 بر صفر و 3 بر صفر باعث شد تا کاشیما قدرتمندانه و با نتیجه 5 بر صفر به نیمه نهایی برسد. دیدار نیمه نهایی هم که بسیار نزدیک و پر گل بود، در بازی رفت 3 بر 2 به سود این تیم رقم خورد و بازی برگشت هم با تساوی 3 - 3 سرانجام یافت تا کاشیما آنتلرز به این شکل به فینال برسد. تیم کاشیما نیز در مجموع 6 بازی خود در مراحل حذفی برای رسیدن به فینال 15 گل به ثمر رساند و 8 گل از حریفان دریافت کرد تا قدرت خود را در خط حمله به رخ پرسپولیسی ها بکشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "راهی که پرسپولیس و کاشیما تا فینال لیگ قهرمانان آسیا طی کردند، قدرت خط حمله ژاپنی ها مقابل بهترین خط دفاعی مرحله گروهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهی که پرسپولیس و کاشیما تا فینال لیگ قهرمانان آسیا طی کردند، قدرت خط حمله ژاپنی ها مقابل بهترین خط دفاعی مرحله گروهی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید