رویداد آموزشی جدولیف شروع به کار کرد

به گزارش بروزترین مقالات، تهران- خبرنگاران- رویداد آموزشی جدولیف به مناسبت نام گذاری سال 2019 میلادی به نام سال جهانی جدول دوره ای عنصرها در شعبه فرهنگان موزه ملی علوم و فناوری شروع به کار کرد.

رویداد آموزشی جدولیف شروع به کار کرد

به گزارش گروه علمی بروزترین مقالات از موزه ملی علوم و فناوری، رویداد آموزشی جدولیف ویژه دانش آموزان پایه های تحصیلی 8، 9 و 10 از امروز، 11 اسفندماه به مدت پنج روز برگزار خواهد شد.

این رویداد شامل 9 ایستگاه عناصر تشکیل دهنده دنیا، عناصر پوسته زمین، عناصر موجود در بدن انسان، مقیاس ها، بازی مدل مولکولی، بازی بینگو، بازی کاربرد عناصر، پانتومیم و جدول دوره ای عنصرها است.

جدول دوره ای عنصرهای شیمیایی یکی از مهم ترین دستاوردهای علمی بشری به شمار می رود که نه تنها در شیمی و فیزیک بلکه در دیگر شاخه های علوم تجربی و مهندسی نیز نقشی زیربنایی دارد.

نظر به اهمیت و نقش ویژه جدول دوره ای عنصرها و از آن جا که سال 1869 به عنوان زمان کشف جدول دوره ای عنصرها توسط شیمی دان بزرگ روسی دیمیتری ایوانوویچ مندلیف شناخته می گردد، مجمع عمومی سازمان ملل و سازمان یونسکو سال 2019 را به مناسبت 150 سالگی این جدول، سال دنیای جدول دوره ای عنصرها نام گذاری نموده است.

موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران همگام با دیگر نهادهای علمی - آموزشی کشور ضمن بزرگداشت این سال و تبیین اهمیت و کاربرد جدول دوره ای عنصرها در حوزه علم و فناوری، در کوشش است نقش علوم پایه به ویژه فیزیک و شیمی را در یافتن راهکار بسیاری از چالش های ملی و دنیای به عموم شهروندان نشان دهد.

به همین دلیل رویداد آموزشی جدولیف ویژه پایه های تحصیلی 8، 9 و 10 به مدت پنج روز از 11 تا 15 اسفندماه 97 در شعبه فرهنگان موزه ملی علوم و فناوری به نشانی بوستان رازی، خ هلال احمر، نرسیده به م رازی، نبش خ مرادی، فروشگاه فرهنگان رازی، طبقه دوم برگزار می گردد.

رویداد آموزشی جدولیف در دو نوبت 9 تا 10:30 و 11 تا 12:30 برگزار می گردد و مدیران آموزشی و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و هماهنگی های لازم با شماره تلفن 09198962008 تماس بگیرند.

علمی**1883** 1055

منبع: ایرنا

به "رویداد آموزشی جدولیف شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد آموزشی جدولیف شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید