رویکرد جمعیتی دماوند نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است

به گزارش بروزترین مقالات، نعمت الله ترکی بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند که با حضور مسئولان منطقه در فرمانداری برگزار گردید، با بیان اینکه عامل اصلی چالش های کنونی، مربوط به عدم مدیریت و برنامه ریزی درست است گفت: باید یک برنامه ریزی منظم و منسجم توام با تقویت توسعه یافتگی را همیشه در امور در نظر داشته باشیم.

رویکرد جمعیتی دماوند نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است

ترکی در ادامه با اشاره به اینکه سرانه جمعیتی دماوند طبق سرشماری اجرا شده، نزدیک به 50 درصد به تناسب شهرستان های دیگر بوده و رویکرد جمعیتی بسیار بالاست اضافه نمود: اگر میخواهیم در شهرستان پیروز باشیم باید مطالعه کنیم؛ درآمد پایدار از جایی به وجود می آید که مدیریت شهری و خدمات شهری را تعریف کنیم.

وی اولویت نخست توسعه شهرستان دماوند گردشگری این شهر دانست و گفت: توسعه بخش ورزشی همچون پیست اسکی آبعلی نیز در این شهرستان از اهمیت زیادی برخوردار است و 30 نقطه را برای شناسایی بخش گردشگری پیش بینی کردیم که تاکنون هشت نقطه آن ارائه شده و بر اساس سند توسعه مبنای کار در دماوند حوزه گردشگری مد نظر قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به پروژه کمربندی شهردماوند نیز گفت: هم اکنون مطالعات پروژه سرهار به عنوان کمربندی غربی شهرستان انجام و بخشی از آن اجرا شده و اولویت نخست در بخش توسعه حمل و نقل جاده ای، پروژه کمربندی و ریلی خط تهران، پردیس و دماوند است.

ترکی با اشاره به پروژه خط ریلی تهران پردیس و دماوند نیز گفت: طی مذاکرات اخیر در این خصوص مقرر شده از سال 98 طرح مطالعاتی خط ریلی تهران پردیس و دماوند اغاز گردد و امیدواریم تا سال 1400 این بخش حمل و نقل ریلی شهرستان دماوند انجام گردد چرا که با توجه به افزایش جمعیت در شرق استان تهران دماوند احتیاجمند اجرای این پروژه است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: برای تکمیل بیمارستان اعلام شد که 15 میلیارد تومان احتیاج است و برنامه این شد که نشستی را برگزار کنیم و این میزان اعتبار مورد احتیاج تقسیم بر سه و توسط حوزه خیری، منابع استانی و دانشگاه علوم پزشکی پرداخت گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رویکرد جمعیتی دماوند نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد جمعیتی دماوند نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید