ساشا، داستان پسری که بدون مدرک پول می گرفت!

به گزارش بروزترین مقالات، ساشا شفر را باید اولین نفری در تاریخ باشگاه استقلال نامید که بدون داشتن مدرک مربیگری از این باشگاه مزد گرفته است.

ساشا، داستان پسری که بدون مدرک پول می گرفت!

درباشگاه استقلال مسبوق به سابقه نبود که عنصری از اعضای کادرفنی بدون داشتن مدرک مربیگری و عقبه بازیگری از باشگاه استقلال دستمزد دریافت کند. نام ساشا شفر را اما باید به عنوان اولین شخصی در این باشگاه ثبت کرد که بی هیچ مدرکی و بی آنکه شایستگی فنی داشته باشد، از باشگاه دستمزد می گرفته. قراردادی که برای ساشا در نظر گرفته شده عدد کمی نیست. قراردادی که مسئولان سابق باشگاه استقلال با پسر آقای سرمربی منعقد نموده اند، 100هزار دلار است و مدیران کنونی بی آنکه از عهده این قرارداد شانه خالی نمایند، تن به اجرایش داده اند.

پیش تر مربیان ایرانی که بر مسند کار می نشستند همیشه در مواجهه با فرزندان شان جانب احتیاط را رعایت می کردند. مرحوم پورحیدری که از لحاظ کسب افتخارت بین المللی در باشگاه استقلال پیشقراول است هیچ گاه پسرش را وارد دایره باشگاه نکرد. آتیلا حجازی نیز با آن همه استعداد وتوانمندی همیشه مورد غضب پدرش بود و درنهایت فوتبالش را نیمه کاره رها کرد. امیر قلعه نویی هرگز نتوانست به دلیل انتقادها حضور پسرش در تیم پایه استقلال را تداوم ببخشد ودست آخر خود از فرزندش خواست دور فوتبال را خط بکشد تا نه برای خودش و نه برای استقلال حاشیه درست نگردد.

ساشا شفر اما به واسطه حمایت های پدرش و به اهمالی از سوی مدیران باشگاه استقلال شد اما تا لحظه آخر که پدرش در استقلال فعالیت کرد بی دلیل ازاین باشگاه پول گرف و دست آخر حتی حاضر به سفر به قائمشهر برای آنالیز بازی نساجی-صنعت نفت هم نشد! آیا این وضعیت جای انتقاد ندارد؟

باشگاه استقلال تا آن جا در مقابل فرزند وینفرد شفر کوتاه آمده که درمقابل امتناع وی برای حضور در بازی های لیگ واکنشی نشان نمی دهد درحالی که همین رفتار می تواند منجر به درنظرگرفتن جریمه ای برای این شخص باشد.

واعظ آشتیانی: چرا ساشا بدون مدرک پول گرفت؟

واعظ آشتیانی منتقد حضور ساشا شفر در کادرفنی استقلال دراین باره حرف هایش به زبان می آورد: شما وقتی قرارداد ارزی با یک بازیکن یا مربی می بندید، اول باید با وزارتخانه مربوطه صحبت کنید. زمانی که ما در استقلال بودیم، وقتی که می خواستیم مربی خارجی جذب کنیم، از سازمان تربیت بدنی اجازه گرفتیم چون باید بابت آن مربی ارز دولتی دریافت می کردیم. به اعتقاد من وزارت ورزش مدیرانی را در استقلال گذاشته که به صورت وزیر ورزش چنگ می زنند، این افراد ناخواسته دست یکدیگر را رو می نمایند. اگر قرارداد مربی استقلال ترکمنچای بوده، وزراتخانه باید به افکارعمومی، دیوان محاسبات و نهادهای ذیربط پاسخ بدهد.

واعظ از امیرحسین فتحی نیز بابت ادامه دادن همان راه نیز به شدت انتقاد می نماید: سؤال دیگر من این است که اگر مدیران قبلی استقلال در عقد قرارداد با شفر خطا نموده اند، چرا مدیران جدید روی آن اشتباهات استمرار دارند و خیلی راحت مربی را برکنار می نمایند؟ در ابتدا باید آنالیز گردد که آیا برکناری یک مربی با این نوع قرارداد به صلاح بیت المال است یا خیر؟ آیا برکناری این مربی به بودجه یک باشگاه ضربه می زند یا خیر؟ آقایان در اظهاراتشان گفته اند پسر شفر بدون مدرک آنالیز با استقلال قرارداد بسته، باز هم سؤال من این است اگر آقایان حقوق می دانند، چرا با کسی که مدرک آنالیزوری ندارد قرارداد را ادامه دادند؟ این سیاست کاملا یک بام و دو هوا است و مردم هم این موضوعات را می دانند.

10-670

منبع: ایران ورزشی

به "ساشا، داستان پسری که بدون مدرک پول می گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساشا، داستان پسری که بدون مدرک پول می گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید