سیل اخیر به بیش از 80 درصد معابر اصلی بردسکن خسارت وارد کرد

به گزارش بروزترین مقالات، نائب رئیس شورای اسلامی شهر بردسکن گفت: سیل فروردین ماه سال جاری به بیش از 80 درصد معابر اصلی بردسکن خسارت وارد کرد.

سیل اخیر به بیش از 80 درصد معابر اصلی بردسکن خسارت وارد کرد

به گزارش خبرنگاراز ، سید احمد شبانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر بردسکن گفت: در 40 روز اخیر بیش از هزار نقطه از شهر که آسفالت آن از بین رفته بود لکه گیری شد.

وی ادامه داد: بعضی خیابان و بلوار های این شهرستان احتیاج به روکش آسفالت دارد که می طلبد با تخصیص قیر یارانه ای مدیریت شهری مورد حمایت قرار بگیرد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بردسکن با اشاره به احداث پل در بولوار سلامتامامزاده بعداز ماه مبارک رمضان، گفت: 70 درصد کانال های جمع آوری آب های سطحی در معابر اصلی شهر اجرا شده است.

شبانی با بیان اینکه وسعت خدمات شهری بردسکن بیش از 750 هکتار است، اضافه کرد: 270 هکتار آن جز بافت های فرسوده و خالی شهرستان می باشد که قبلا جزء اراضی کشاورزی بوده است و می طلبد شهرداری در این حوزه نیز ورود پیدا کند و نسبت به بازگشایی و ساخت و ساز در قسمت میانه شهر با همکاری مالکان اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه بردسکن روی خط زلزله قرار گرفته است، توضیح داد: وجود گسل درونه یکی از مخاطراتی است که هر آن ممکن است خسارات جبران ناپذیری را وارد کند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بردسکن گفت: در بافت های قدیمی و فرسوده شهر و با توجه به وضعیت مالی مردم اقدامات موثری در این حوزه انجام نشده است که در این زمینه شورا و شهرداری مشوق هایی را در مورد بخشودگی صدور پروانه ساختمانی در نظر گرفته است.

باتوجه به زلزله خیز بودن بردسکن، مردم خانه امن بنا نمایند

شبانی اضافه کرد: با توجه به زلزله خیز بودن منطقه می طلبد مردم در صورت وقوع بحران یک خانه امنی در حد 20 متر مربع بنا نمایند.

وی با بیان اینکه متاسفانه اختیاراتی که برای شورا ها براساس قانون پیش بینی شده است به آن ها واگذار نشده، ادامه داد: طبق قانون شورا ها می توانند در تمام امور دخالت داشته باشند ولی قانون شورا ها این صندلی و اختیارات را از آنان گرفته است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بردسکن گفت: در این زمینه می طلبد مدیران بالا دستی نسبت به آنالیز و بازنگری قانون شورا ها تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.

/ف.ش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سیل اخیر به بیش از 80 درصد معابر اصلی بردسکن خسارت وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل اخیر به بیش از 80 درصد معابر اصلی بردسکن خسارت وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید