شمال رفتگانیم...

به گزارش بروزترین مقالات، سفر رفتن در ایران نیاز به فرهنگ سازی دارد. چقدر خوب می گردد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در میان تمام بیلبوردهای تبلیغاتی در شهرهای مختلف، کمی هم مکان های زیبای ایران را به مردم معرفی و آنها را تشویق به سفر می کرد.

شمال رفتگانیم...
  • مجله توصیه های سفر

عصر ایران نوشت: بسیاری از مردم پایتخت وقتی با عددهای قرمز تقویم روبرو می شوند و می فهمند تعطیلی در پیش است، بار و بندیل را جمع می نمایند و به دل با جاده های شمال می سپارند که هیچگاه خاطراتش را فراموش نمی نمایند. برای بسیاری از مردم، سفر یعنی شمال و لاغیر.

واقعاً چرا شمال اینقدر میان اهالی تهران و دیگر شهرهای کشور جذاب است؟ دریا دارد، جنگل دارد، می گردد هرکجا که شد، چادر زد، نزدیک تهران است و هزار مزایای دیگر که باعث می گردد مردم راهی مازندران و گیلان شوند. آنقدر شمال برای مردم جذاب است که حاضرند ساعت ها در ترافیک باشند اما برای ساعتی در کنار دریا یا وسط جنگل، جوجه بزنند و قلیان بکشند.

این علاقه مردم به شمال، نشان می دهد سازمان های گردشگری در ایران وظیفه خود را به درستی انجام نداده اند که مردم فکر می نمایند تنها در شمال می گردد خوش گذراند و تعطیلات را به خاتمه رساند.

واقعاً چرا مردم در این فصل که کمی هم هوا به گرما می زند، به سمت غرب کشور نمی روند؟ چرا سفر به شرق را امتحان نمی نمایند؟ دقیقاً با ساعت هایی که در ترافیک شمال تلف می گردد به راحتی می گردد به سراسر ایران سفر کرد. مردم به خوبی ایران را نمی شناسند و به خاطر همین سفرها فقط به شمال کشور ختم می گردد.

رسانه ها به ویژه تلویزیون می توانند در آستانه تعطیلات مثل تعطیلی اخیر، شهرهای مختلف را به مردم معرفی نمایند و از زیبایی های آن با مردم سخن بگویند.

مردم نه تنها کشور بلکه شهرهای خود را هم نمی شناسند. در همین تهران می گردد به اندازه یک ماه تفریح کرد و از مکان های دیدنی اش لذت برد.

در سفرهای خارجی هم اینگونه هستیم. استانبول و دبی را پیدا نموده ایم و بی خیال دیگر نقاط دنیا شده ایم. بدون اینکه توجه کنیم این دنیا به این بزرگی، شهرهایی دارد که می گردد، آنها را هم دید و از زیبایی هایش لذت برد. این روش سفر رفتن نسل به نسل در میان ما در حال انتقال است. هیچ نشانه ای از تغییر هم در این میان وجود ندارد.

دوشنبه تمام جاده های منتهی به شمال قفل بودند و آدینه تمام جاده های منتهی به تهران قفل هستند و این داستانی است که هر سال تکرار می گردد. سفر رفتن در ایران نیاز به فرهنگ سازی دارد. چقدر خوب می گردد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در میان تمام بیلبوردهای تبلیغاتی در شهرهای مختلف، کمی هم مکان های زیبای ایران را به مردم معرفی و آنها را تشویق به سفر می کرد.

حداقل کوشش کنیم نسل جدید کمی سبک سفر رفتن خود را تغییر دهد و کوشش کند تمام ایران را ببیند و از آن لذت ببرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شمال رفتگانیم..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمال رفتگانیم..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید