عضویت در پیمان اورآسیا فرصتی مناسب برای رونق فراوری و تجارت ایران

به گزارش بروزترین مقالات، مهدی میر اشرفی بعدازظهر چهارشنبه با حضور در منطقه آزاد انزلی با مدیرعامل این منطقه دیدار و تبادل نظر و از زیرساخت های بندری، تجاری و صنعتی آنها این منطقه بازدید کرد.

عضویت در پیمان اورآسیا فرصتی مناسب برای رونق فراوری و تجارت ایران

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به جذب سرمایه گذار در امور بندری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی، اضافه نمود: بعضی از پست های اسکله بندر کاسپین که به زودی بهره برداری می گردد برای نخستین بار است که در بنادر کشور ایجاد شده است.

میر اشرفی در ادامه به پیوستن ایران به پیمان گمرکی اوراسیا اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه یکی از مهم ترین اولویت ما در موضوع دریای خزر ارتباط با کشورهای همسایه است لذا پیمان اورآسیا پیمانی صد درصد گمرکی است که به کشورهای عضو امکان می دهد بدون پرداخت حقوق عوارض همانند یک کشور واحد کالاهای خود را با هم مبادله نمایند.

وی با تأکید بر اینکه عضویت ایران در این پیمان می تواند شرایط منحصر به فردی برای فراوری و تجارت کشور فراهم کند، توضیح داد: گمرک جمهوری اسلامی ایران همه امکانات خود را برای بهره گیری از پتانسیل و ظرفیت این پیمان به کار می گیرد.

رئیس گمرک ایران در ادامه با اشاره به ظرفیت بندر کاسپین، بیان نمود: استان گیلان با توجه به وجود دریای خطر دارای مواهب بسیاری است که می توانیم از آن در راستای توسعه کشور استفاده کنیم. در شرایط کنونی کشور که سرمایه گذاری بخش خصوصی با محدودیت های بخش دولتی روبرو نیست توجه به این مهم در این منطقه می تواند سرعت بیشتری به توسعه بندر کاسپین دهد.

وی ادامه داد: با تحقق طرح یک کمربند در راستای احیای جاده ابریشم با توجه به پیگیری طرف چینی و اتصال کریدور شمال - جنوب نقش فرا ملی منطقه آزاد انزلی برجسته شده و این موضوع زمینه های توسعه و ایجاد فرصت های شغلی در استان را فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عضویت در پیمان اورآسیا فرصتی مناسب برای رونق فراوری و تجارت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضویت در پیمان اورآسیا فرصتی مناسب برای رونق فراوری و تجارت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید