علی دایی: عده ای دوست دارند از شرایط استادیوم ها استفاده سیاسی نمایند، آنقدر مشکل در طول فصل داشتیم که فقط دوست دارم فرار کنم

به گزارش بروزترین مقالات، سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: فوتبال ایران در سراشیبی قرار گرفته است و فکر می کنم سال بعد شرایط از سال جاری نیز سخت تر باشد، مطمئن باشید سال آینده مسائل بیشتری را نیز مشاهده خواهیم کرد.

علی دایی: عده ای دوست دارند از شرایط استادیوم ها استفاده سیاسی نمایند، آنقدر مشکل در طول فصل داشتیم که فقط دوست دارم فرار کنم

به گزارش خبرنگار بروزترین مقالات از اصفهان، علی دایی، سرمربی تیم فوتبال پرسولیس پس از فزونی دو بر صفر شاگردانش مقابل ذوب آهن گفت: فکر می کنم یکی از بهترین بازی های ما بود. با شناختی که از ذوب آهن داشتیم در نیمه اول و در نیمه دوم موقعیت آنچنانی به آنها ندادیم.

وی ادامه داد: در بازی امروز کناره ها و عمق دفاع را بستیم و اجازه ندادیم میانه میدان در اختیار تیم ذوب آهن باشد، ذوب آهن کوشش کرد در بازی دفاع به حمله سرعت بیشتری داشته باشد، اما در طول بازی تیم ما بود که با استفاده از ضد حملات موقعیت های زیادی را ایجاد کردیم. در بازی امروز موقعیت های زیادی را هم خراب کردیم و سه چهار موقعیت در 18 قدم تیم ذوب آهن از دست دادیم، به غیرت، شرافت و مردانگی بچه ها افتخار می کنم و به آنها تبریک می گویم.

دایی با اشاره به مسائل سایپا مطرح نمود: با این که تنها تر از گذشته هستیم و کسی سراغی از ما نمی گیرد و حتی به تمرینات ما نمی آیند، در حال اجرا دادن کار خود هستیم. امروز خبر خیلی خشنود نماینده ای دریافت کردیم و آن این بود که از فردا به دلیل مسائل اقتصادی رستوران مان یک وعده غذایی که به ما می داد را دیگر نخواهد داد. ساموئل سارفو بازیکن خارجی ما نیز در سه چهار روز اخیر در تمرینات شرکت ننموده است و به همین دلیل مجبور شدیم او را به اصفهان نیاوریم. در بازی امروز از بچه های جوان مان در حساس ترین نقطه دفاعی استفاده کردم و خدا را شکر آنها عملکرد خیلی خوبی داشتند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: مقابل ذوب آهن مستحق پیروزی بودیم، شاید فشار بازی ها باعث شده بود تا ذوب آهن طراوت همیشگی را نداشته باشد، اما نباید از شایستگی بچه ها سایپا به راحتی عبور کنیم. بازیکنان من مردانه بازی کردن و شایسته پیروزی بودند.

وی در مورد نوسانات سایپا در سالیان اخیر مطرح نمود: متاسفانه همه چیز در این مسئله دخیل است، در سالیان گذشته کسانی در سایپا حضور داشتند که از تیم حمایت می کردند، از مدیرعامل کارخانه تا مدیرعامل باشگاه و حتی باغبان محل تمرینات همه جوره از تیم حمایت می کردند. باید از قلعه بانی یاد کنم که در زمان مدیریت کارخانه همه جوره پشت تیم بود اما در حال حاضر هیچ کسی پشت ما نیست. سه بازی به انتهای فصل باقیمانده است و بخشی از بچه های ما 60 درصد قرارداد خود را دریافت نموده اند و بخشی دیگر از بچه ها با وجود داشتن بندهایی در قرارداد تنها به 50 درصد پول خود رسیده اند.

دایی اعلام نمود: در این شرایط چگونه می توان از بازیکن توقع داشت که با آرامش کار کند، بازیکنان من باشرف و غیرت زیاد در این شرایط به میدان می روند؛ با وجود این که در دو سال اخیر که من در سایپا حضور داشتم جزو تیم های کم هزینه ای بودیم، اما عملکرد خوبی داشتیم. در سال گذشته بازیکنان بزرگی را تربیت کردیم. در حال حاضر علی قلی زاده در بلژیک حضور دارد، ترابی به پرسپولیس پیوسته است و دانشگر مدافع میانه ثابت استقلال است. با وجود از دست دادن این بازیکنان نتوانستیم بازیکنی را جایگزین آنها کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا اضافه نمود: در حال حاضر نیز 5 بازیکن من مصدوم هستند و سارفو نیز به دلیل شرایط اقتصادی در تمرینات حاضر نمی گردد. با تیم جوانی ما در حال کار کردن هستیم و واقعاً کار کردن در این شرایط بسیار سخت است. هیچکسی به ما نمی گوید هستید و یا چه کار می کنید. مدیرعامل جدید تیم فوتبال سایپا در این مدت تنها یکبار و پیش از دیدار مقابل استقلال به تمرینات آمده است، در این یک دیدار نیز به ما عنوا ن کرد به دنبال این هستم که با رفع کردن مسائل ما تنها با قدرت به فوتبال فکر کنیم، اما متاسفانه هیچ قدرتی در این مدت از ایشان ندیدیم. سال گذشته و در زمان حضور درویش در ریاست باشگاه با تمام مسائل 90 درصد قرارداد خود را دریافت کردیم، اما سال جاری شرایط مناسب نیست.

وی تاکید نمود: در تیم هایی که مانند سایپا هوادار ندارند، باید به بازیکنان به موقع پول داد تا آنها انگیزه تمرین کردن داشته باشند. ما تنها وعده و وعید شنیدیم که با این شرایط فوتبال بازی کردن فایده ای ندارد. به قدری از لحاظ ذهنی به من فشار وارد شده است که فقط می خواهم مسابقات لیگ تمام گردد و بروم استراحت کنم. مگر قرارداد بازیکنان ما چقدر است که آن را نیز به آنها پرداخت نکنیم. همه چیز در کشور 4، 5 برابر شده است اما هیچ اتفاقی در پرداخت به موقع قرارداد بازیکنان ما نیفتاده است. پراید 7، 8 میلیونی در حال حاضر 50 میلیون شده است و تیبا از 16 میلیون به 75 میلیون رسیده است.

دایی در ادامه اعلام کرد: شاید من را دوست ندارند که هیچ توجهی به تیم نمی نمایند. مدیرعامل و معاون جدید باشگاه در این مدت یک بار من را به باشگاه دعوت کردند و سوال پرسیدند که چه کاری به غیر از حل مسائل اقتصادی باید انجام بدهند که شادابی به بچه ها بازگردد و به آنها یاری گردد، من به آنها گفتم اگر غیر از مسائل اقتصادی خودتان جواب دیگری دارید بدهید، ما که نمی توانیم گروه تئاتر، کمدی یا سیرک بر سر تمرینات بیاوریم که البته حضور آنها نیز بدون داشتن پول امکان پذیر نیست. متاسفانه آنقدر مسائل خنده داری در باشگاه سایپا می شنوم که تنها تعجب می کنم. تا کی قرار هست دوستان شعار بدهند و هیچ توجهی به پرداخت حق و حقوق بازیکنان نداشته باشند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا توضیح داد: از مدیرعامل کارخانه سایپا و وزیر صنعت و معدن خواهش می کنم به این تیم یاری نمایند. درویش در زمان حضور در سایپا تمام کوشش خود را برای حل مسائل انجام می داد، اما او نیز تغییر کرد، اگر قرار است جابه جایی صورت بگیرد باید این تغییرات در جهت بهتر شدن شرایط باشد، اما متاسفانه با رفتن درویش شرایط نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر شد. از ما خواستند چه کاری برای شادابی بچه ها انجام بدهند اما دوستان باید به این فکر نمایند که هیچ کاری به غیر از پرداخت حق و حقوق بچه ها نمی توان در جهت شادابی آنها انجام داد. اگر کسی پیشنهادی دارد به من بگوید تا به دوستان منتقل کنم.

وی خاطر نشان کرد: در گذشته افرادی کنار تیم حضور داشتند که با وجود این که در کارخانه سایپا کاره ای نبودند اما وجودشان باعث دلگرمی بود که در حال حاضر آنها نیز وجود ندارند. کسانی در هیئت مدیره باشگاه حضور دارند که با من مشکل دارند. اگر من را نمی خواهند هیچ ایرادی ندارد، فقط حق و حقوق بچه ها را پرداخت نمایند. می توانند پول من را نگهدارند اما پول این بچه ها را بدهند، این دوستان باید فکر نمایند این بازیکنان از اعضای خانواده آنها هستند که غیر از این موضوع نیز نباید باشد. همانطور که گفتم آنقدر مشکل در طول فصل داشتیم که فقط دوست دارم فرار کنم.

دایی در مورد شرایط فوتبال ایران مطرح نمود: فوتبال ایران در سراشیبی قرار گرفته است و فکر می کنم سال بعد شرایط از سال جاری نیز سخت تر باشد. مطمئن باشید سال آینده مسائل بیشتری را نیز مشاهده خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد دلایل خشونت در ورزشگاه های فوتبال ایران، گفت: متاسفانه خشونت و عصبانیت در جامعه ما وجود دارد و باشگاه هایی که هوادار دارند هیچ توجهی به بخش فرهنگی خود ندارند. کانون طرفداران این تیم ها نیز هیچ کار یدر این زمینه انجام نداده است و در طول این سال ها نیز تقویت نشده است. متاسفانه آدم هایی که اهل کار فرهنگی و فرهیخته باشند در تیم های ما حضور ندارند و نبود این افراد باعث به وجود آمدن چنین مسائلی شده است. یکی از مسائل من با کاشانی در تیم پرسپولیس همین لیدرها بودند، اگر این شرایط ادامه داشته باشد مطمئناً به بن بست خواهیم رسید.

وی تاکید نمود: اگر شرایط ورزشگاه ها را کنترل نکنیم قطعا عده ای از این شرایط استفاده سیاسی خواهند کرد و از آب گل آلود ماهی خواهند گرفت. اتفاقی که در هفته های اخیر نیز افتاده است و ما تنها شاهد بودیم که باشگاه های ما پیش بند فرهنگی را به اسم خود چسبانده اند. این باشگاه ها هیچ کار خاصی در زمینه فرهنگی انجام نمی دهند و فقط شعار می دهند و بودجه مشخص می نمایند. بودجه کار فرهنگی در بعضی باشگاه ها و حتی فدراسیون فوتبال چند برابر بودجه تیم های پایه آنهاست، اما هیچ اتفاقی نمی افتد. زمان زیادی است که تنها شعار می دهیم و عمل نمی کنیم. فقط می خواهیم نشان دهیم همه چیز گل و بلبل است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علی دایی: عده ای دوست دارند از شرایط استادیوم ها استفاده سیاسی نمایند، آنقدر مشکل در طول فصل داشتیم که فقط دوست دارم فرار کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی دایی: عده ای دوست دارند از شرایط استادیوم ها استفاده سیاسی نمایند، آنقدر مشکل در طول فصل داشتیم که فقط دوست دارم فرار کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید