عیدی یک میلیارد تومانی ارشاد برای سینماگران به چه کسانی رسید؟

به گزارش بروزترین مقالات، در آخرین روزهای سال 97 خبر رسید که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغی معادل یک میلیارد تومان به عنوان عیدی به سینماگران اختصاص داده است. مبلغی که رسانه ای شدن آن شائبه ها و ابهاماتی را درباره فرآیند توزیع و نیز اولویت ها تخصیص آن به وجود آورد.

عیدی یک میلیارد تومانی ارشاد برای سینماگران به چه کسانی رسید؟

از آنجا که طبق سنت سال های قبل وظیفه توزیع و تخصیص این مبلغ برعهده خانه سینما بوده است، به عنوان آگاه سراغ علی قائم مقامی یکی از اعضای هیأت مدیره خانه سینما رفتیم تا پیگیر جزئیات این حمایت شویم.

قائم مقامی در مصاحبه با بروزترین مقالات درباره عیدی یک میلیارد تومانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانه سینما بیان کرد: این یک میلیارد تومان در قالب کارت های هدیه 200 هزار تومانی زیر نظر قائم مقام و مدیرعامل خانه سینما توزیع شده و من از و کم و کیف و تعداد دقیق کارت هدیه های اهدایی به هر صنف اطلاعی ندارم.

نایب رئیس انجمن مدیران فراوری در پاسخ به این سوال که گفته می گردد وی به دلیل اینکه عضو هیأت مدیره خانه سینما و انجمن مدیران فراوری است، بیشترین کارت ها بین اعضای این صنف توزیع شده است، بیان کرد: نه اصلاً به این شکل نیست. انجمن مدیران فراوری بیش از 80 عضو رسمی و 30 عضو افتخاری دارد که این 30 عضو هم به دلیل اینکه جزو تهیه کنندگان هستند، به عنوان اعضای افتخاری شناخته می شوند.

وی اضافه نمود: به طور کلی 50 کارت هدیه 200 هزار تومانی جمعاً به مبلغ 10 میلیون تومان در اختیار این انجمن قرار گرفته و این کارت ها توسط یونس صباحی بازرس انجمن بین اعضایی که در یک سال گذشته کم کار بودند توزیع شده است.

نایب رئیس انجمن مدیران ادامه داد: من نمی دانم به هر صنف چند کارت هدیه تعلق گرفته شاید به یک صنف صد و به یک صنف 200 کارت اختصاص داده شده است، اما همه آن کارت ها به مبلغ 200 هزار تومانی بود.

قائم مقامی در سرانجام با بیان اینکه این کارت ها به تشخیص مسئولان هر صنف بین اعضا توزیع شده است، گفت: برخی از صنوف به اعضای خود 2 کارت هدیه 200 هزار تومانی دادند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عیدی یک میلیارد تومانی ارشاد برای سینماگران به چه کسانی رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عیدی یک میلیارد تومانی ارشاد برای سینماگران به چه کسانی رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید