مرادی کرمانی: دیگر نمی خواهم بنویسم

به گزارش بروزترین مقالات، هوشنگ مرادی کرمانی گفت: معتقدم نویسنده مانند بوکسور و فوتبالیست و ... یک دوره ای دارد و تمام می گردد؛ دوره من تمام شده و دیگر نمی خواهم بنویسم، البته اگر بتوانم.

مرادی کرمانی: دیگر نمی خواهم بنویسم

به گزارش بروزترین مقالات، این نویسنده امروز (شنبه، هفتم اردیبهشت ماه) در همایش گنج سی ساله به مناسبت سی امین سال تاسیس مرکز کرمان شناسی در دانشگاه شهید باهنر، با اشاره به آتش دریافت کلیسای نوتردام اظهار کرد: این کلیسا به واسطه یک اثر هنری معروف شد زیرا هیچ چیز دوام ندارد به جز اثری که توسط یک هنرمند خلق می گردد.

او با اشاره به سخنرانی های ارائه شده در این همایش اضافه کرد: ای کاش به چیزی که اهمیت می دادیم، درباره هنرمند و هنرمندان زنده بود. در این جا از جوانان، هنرمندان و هنرمند سخنی به زبان آورده نشد در حالی که باید از امروز و جوانان بگوییم.

مرادی کرمانی گفت: دولتمردان و بزرگان باید بدانند با هنرمندان می توانند ماندگار بشوند و خوشا به حال مدیری که در زمان زندگی اش هنرمند بااستعداد و با موقعیت خاص هنری وجود دارد که می تواند نام او و دوره او را زنده نگه دارد.

او اظهار کرد: متاسفانه چیزی که در کشور ما رخ داده، فراموش کردن هنر و هنرمندان است.

مرادی کرمانی با اشاره به لزوم بها دادن به هنرمندان اظهار کرد: می توانیم از موسیقی ایران حرف بزنیم و از بنان نگوییم؟ می توان از شعر مدرن حرف زد و از نیما چیزی نگفت؟

این نویسنده در ادامه اعلام کرد: چرا سوزن و نخ برداشته و دنبال پارگی می گردیم؟ چشم ها را باید شست. هر کس عیبی دارد و به جز معصومان علیهم السلام، هیچ کس معصوم نیست. باید خدمات و کارهای ماندگار را روی ترازو بگذاریم.

او اضافه کرد: نمی گردد هنرمند را زیر خاک پهنان کرد. هنرمند مانند آب است و هیچ کس نمی تواند آب را پنهان کرد و آب اگر به آسمان برود به صورت باران می آید و اگر در زمین برود، چشمه می گردد و هیچ وقت گم نمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرادی کرمانی: دیگر نمی خواهم بنویسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرادی کرمانی: دیگر نمی خواهم بنویسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید