مشکل انتقال پول و ویزای دانشگاه ها و قول سفیر روسیه برای برطرف مشکل

به گزارش بروزترین مقالات، نشست مشترک وزارت علوم، رؤسای دانشگاه های متولی همکاری های علمی بین المللی با حضور سفرای کشورهای روسیه، اتریش و فرانسه برای آنالیز مسائل بین المللی برگزار گردید.

مشکل انتقال پول و ویزای دانشگاه ها و قول سفیر روسیه برای برطرف مشکل

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بروزترین مقالات، نشست رؤسای دانشگاه های متولی کارگروه همکاری های علمی بین المللی و سفرای کشورهای هدف با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مسئولان ستادی و رؤسای دانشگاه های متولی در محل این وزارتخانه برگزار گردید.

در این نشست نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی، رضی رئیس دانشگاه گیلان، صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی، فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس، کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی حضور دارند.

همچنین سفیر کشورهای روسیه، اتریش و فرانسه از مهمانان این نشست هستند.

محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران در این نشست گفت: این نشست فرصت خوبی برای تبادل تجربیات و ارائه افکار روسای دانشگاه های با مهمانان خارجی است. بین المللی سازی راه چاره بسیار مهم وزارت علوم است که به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

وی گفت: دانشگاه های ایران از موقعیت بالای علم در دنیا برخوردار هستند.

نیلی احمدآبادی با اشاره به همکاری بین دانشگاه های ایران با دانشگاه های دنیا گفت: تبادل استاد و دانشجو یکی از همکاری های مهم است و تامین اعتبار پروژه های مشترک ایحاد مرکز تحقیقات مشترک و ایجاد پروژه های مشترک در اهداف دیده شده است.

رئیس دانشگاه تهران اعلام نمود: البته در این همکاری ها مسائلی از جمله انتقال پول و ویزا وجود دارد.

تأسیس مرکز علمی مشترک با دانشگاه معتبر روسیه

صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز از تاسیس مرکز علمی مشترک با دانشگاه معتبر روسیه اطلاع داد و گفت: این توافق در حاشیه اجلاس امروز امضا شد.

وی گفت: دانشگاه شهید بهشتی و روسیه در زمینه فناوری های سطح بالا و ادبیات و زبان فارسی با هم همکاری دارند.

برطرف مسائل ویزای تبادل استاد و دانشجو

در ادامه این نشست سفیر روسیه در تهران گفت: دور دوم این نشست در روسیه در سال 2020 برگزار می گردد، بیشتر دانشجویان روسی در ایران در حال تحصیل زبان و ادب فارسی هستند.

وی برای برطرف مسائل ویزای تبادل استاد و دانشجو قول مساعد داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مشکل انتقال پول و ویزای دانشگاه ها و قول سفیر روسیه برای برطرف مشکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل انتقال پول و ویزای دانشگاه ها و قول سفیر روسیه برای برطرف مشکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید