میرزاده: دانشگاه باید در جهت برطرف مسائل کشور گام بردارد

به گزارش بروزترین مقالات، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اهتمام دانشگاه در جهت برطرف مسائل فراوری و اشتغال گفت: یافته های پژوهشی، رشته هایی که رونق می دهیم و همچنین دانشجویی که می پذیریم، باید با مسائل کشور و بحث فراوری مرتبط باشد.

میرزاده: دانشگاه باید در جهت برطرف مسائل کشور گام بردارد

میر حمایت میرزاده در گفت وگو با بروزترین مقالات، درباره نقش موثر دانشگاه، اساتید و نخبگان در کاهش اثرات سوء تحریم های ظالمانه آمریکا اظهار کرد: اگر دانشگاه در این حوزه فعالیت نداشته باشد به معنای مرگ آن است، دانشگاه باید بپذیرد برای مردم و برای جامعه به صورت موثر فعالیت داشته باشد.

وی اضافه نمود: دانشگاه باید بتواند مسائل کشور را حل نماید، در واقع یافته های پژوهشی باید کاربرد داشته باشند، اکنون اولویت کشور باید بحث اشتغال و اقتصاد فراوری باشد تا به تبع آن به خیلی از مسائل کشور پاسخ داده گردد، دانشگاه ما باید بپذیرد عمر ویترین داشتن و فقط مباحثی همچون ارتقای اساتید، جزوات و مباحث پژوهشی که صرفاً برای امتیاز دانشجو و اساتید باشد و حاصل آن یک کاغذ به نام مدرک است و دیگر هیچ، به سر آمده است.

نماینده مردم گرمی در مجلس ادامه داد: در دنیا دانشگاه های کار آفرین باید بتوانند برای اشتغال و فراوری کاری انجام دهند، یافته های پژوهشی، رشته هایی که رونق می دهیم و همچنین دانشجویی که می پذیریم باید با مسائل کشور و بحث فراوری مرتبط باشد، رونق فراوری در توسعه رشته هایی که مجوز می دهیم و اولویت های پژوهشی مورد نظر باشد تا ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت و فراوری نزدیک گردد اگر غیر از این باشد مردم از دانشگاه نامید می شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در سرانجام اضافه نمود: در صورتی که جامعه از دانشگاه نا امید گردد دلیلی ندارد تا فرزند خود را برای تحصیل به دانشگاه بفرستد، دانشجویی که پس از تحصیل نتواند مسائل خود را حل نماید چگونه می تواند در جهت حل مسائل کشور موثر قدم بردارد؟ این موضوع درکمیسیون آموزش در اولویت قرار گرفته است و ما به دنبال اجرایی شدن این موضوع هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میرزاده: دانشگاه باید در جهت برطرف مسائل کشور گام بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزاده: دانشگاه باید در جهت برطرف مسائل کشور گام بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید