نقطه ضعف تیم ملی والیبال در هفته اول لیگ ملت ها چیست؟

به گزارش بروزترین مقالات، بهروز عطایی در خصوص نقطه قوت تیم ملی والیبال برای حضور در مسابقات لیگ ملت ها و نقطه ضعف ایران در هفته اول این مسابقات صحبت کرد.

نقطه ضعف تیم ملی والیبال در هفته اول لیگ ملت ها چیست؟

بهروز عطایی در گفت وگو با بروزترین مقالات، درباره شرایط تیم ملی والیبال ایران برای حضور در هفته نخست لیگ ملت های 2019 در چین اظهار کرد: از نظر من تیم ملی ایران زمان خوبی را نسبت به سایر تیم ها برای آماده سازی داشت و تمرینات خوبی را هم پشت سر گذاشت. بازیکنان لژیونر ما از ابتدا نبودند اما رفته رفته به تیم ملی اضافه شدند و فکر می کنم وضعیت خوبی برای حضور در این مسابقات داریم. همان طور که می دانید خود آقای کولاکوویچ گفتند که بازیکنان با آمادگی خوبی وارد اردوها شدند و با تمریناتی هم که زیر نظر او داشتند به شرایط ایده آل رسیدند.

او ادامه داد: خوشبختانه ملی پوشان شرایط خوبی دارند و من امیدوارم تیم ملی بتواند تابو شکنی نموده و این مسابقات را با نتایج خوبی آغاز کند. ایران هر سال در ابتدای این مسابقات آغاز خوبی نداشته و من امیدوارم در این دوره مراحل اول را به خوبی پشت سر بگذاریم تا بتوانیم در جمع شش تیم پایانی این رقابت ها حضور داشته باشیم.

بازی با ایتالیا

عطایی در خصوص بازی اول تیم ملی والیبال ایران که باید مقابل ایتالیا قرار بگیرد، شرح داد: با توجه به اینکه ایتالیا یکی از قدرت های برتر دنیای والیبال بوده و صاحب سبک است، چه با تمام قوا بیاید یا نه، نمی توان این تیم را دست کم گرفت و بازی راحتی را مقابل آن ها انجام داد. کار آسانی نداریم و باید مقابل ایتالیا بجنگیم.

او اضافه کرد: با این حال تیم ملی ایران انگیزه خوب و بالایی دارد که همین موضوع باعث می گردد فرصت خوبی را برای کسب نتیجه مقابل این تیم داشته باشیم. باید برخلاف سال های گذشته روند خوبی را در مراحل ابتدایی داشته باشیم و من امیدوارم این اتفاق رخ دهد چون برای حضور در جمع تیم های پایانی مهم است.

بازی با چین

این کارشناس والیبال درباره بازی دوم ایران که باید مقابل چین (میزبان هفته اول لیگ ملت های والیبال 2019) برگزار گردد نیز اطهار کرد: طبق اطلاعاتی که از تیم چین به دست من رسیده، فکر می کنم نگاه آن ها به لیگ ملت ها مثل بازی های تدارکاتی است تا خود را برای انتخابی های المپیک آماده نمایند.

او ادامه داد: به نظر من چین دست خود را برای تیم های آسیایی که باید با آن ها در انتخابی المپیک 2020 توکیو بازی کند رو نمی نماید و از این جهت با ترکیب اصلی خود پا به میدان نمی گذارد. با این حال، با توجه به اینکه راهنمایی تیم چین را لوزانو در اختیار دارد که از مربیان خوب والیبال دنیاست و چین هم والیبال خوبی دارد، نباید این بازی را هم آسان در نظر بگیریم و کار سختی خواهیم داشت.

بازی با آلمان

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان درباره بازی سوم تیم ملی مقابل آلمان نیز گفت: همان طور که می دانید آلمانی ها از تیم های خوب والیبال اروپا هستند که نمی توان آن ها را حریف ساده ای در نظر گرفت. این تیم چند بازیکن خود را در پست پاسور و پست های دیگر در اختیار ندارد اما نباید به سادگی از کنار آن ها گذشت. امیدوارم تیم ملی نتیجه خوبی را در مراحل ابتدایی کسب کند.

راحت ترین بازی تیم ملی

عطایی در پاسخ به این سوال که از نظر او و با توجه به شرایط موجود تیم ملی ایران مقابل چه تیمی می تواند بازی بهتر و راحت تری را داشته باشد؟ شرح داد: با توجه به تغییرات زیادی که در همه تیم های ذکر شده وجود دارد، نمی توان بازی ها را پیش بینی کرد. ایران شانس برد مقابل هر سه تیم را دارد ولی کار آسانی نخواهد بود.

او ادامه داد: همه تیم ها آمادگی خوبی دارند و کار برای همه رقبا سخت است. پیش بینی من این است که عملکرد قابل قبولی خواهیم داشت اما، با توجه به اینکه ایتالیا بازی اول ماست کار را سخت تر می نماید و احساس می کنم کار دشواری خواهیم داشت.

نقاط ضعف و قوت تیم ملی ایران

این کارشناس والیبال درباره نقطه قوت تیم ملی ایران گفت: سال جاری تیم با تجربه و با انگیزه ای را در اختیار داریم که با حضور جوانان در کنار این با تجربه ها تیم خوبی را تشکیل داده اند. حضور مستمر در لیگ جهانی و وجود بازیکنانی چون سعید معروف و سید محمد موسوی به عنوان با تجربه های تیم می تواند در کنار بازیکنان جوانی چون مرتضی شریفی و محمدجواد معنوی نژاد شرایط خوبی را برای تیم ملی ایران فراهم کند که همین موضوع نقطه قوت تیم ایران است.

او با اشاره به اینکه ترکیب باتجربه ها و جوانان نقطه قوت ایران است، درباره نقطه ضعف تیم ایران نیز گفت: از نظر من تنها نقطه ضعف ایران همان نبود بازی های تدارکاتی برای تیم ملی است. با این حال ملی پوشان تمرینات خوبی را داشته اند که امیدوارم نتایج خوبی را برای آن ها در مراحل ابتدایی در پی داشته باشد.

برنامه بازی های تیم ملی والیبال در هفته اول لیگ ملت های 2019 (میزبان شهر جیانگمِن در کشور چین است):

بازی اول: ایران - ایتالیا، آدینه 10 خرداد 1398 ساعت 12:30

بازی دوم: ایران - چین، شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 16:30

بازی سوم: ایران - آلمان، یک شنبه 12 خرداد 1398 ساعت 12:30

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقطه ضعف تیم ملی والیبال در هفته اول لیگ ملت ها چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقطه ضعف تیم ملی والیبال در هفته اول لیگ ملت ها چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید