نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه

به گزارش بروزترین مقالات، برتین ها - ترجمه از امیر ابوالمعصوم: یوگا یکی از بهترین تمرینات برای آرامش ذهن و حفظ سلامت فیزیکی بدن است. چه هدف شما کاهش وزن، چه برقراری آرامش ذهنی و چه سلامتی باشد، یوگا نسبت به دیگر تمرینات گزینه بهتری است. اگر شما در تمرینات یوگا فردی مبتدی هستید، این نکات ابتدایی برای شما مفید است. اما اول از همه، باید درک بهتری از مفهوم یوگا داشته باشید.

نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه

یوگا چیست؟

یوگا ورزشی است که از کشور هند آمده است؛ یوگا در واقع سیستم تعادلی ذهن و جسم که به هر کدام یاری می نماید تا به بالاترین پتانسیل خود در سطح سلامت و شادی برسند. انجام تمرینات یوگا به شما یاری می نماید تا سلامتی، بازده و خلاقیت خود را توسعه و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.

یوگا حرکات مختلفی را با اهداف گوناگون دنبال می نماید. برای مثال، برخی از تمرینات یوگا برای کاهش وزن، برخی برای هضم و برخی دیگر برای افزایش قد مناسب است. شما می توانید ترکیبی از این حرکات را تمرین کنید تا سلامت کلی بدن خود را تجدید نمایید.

10 نکته ابتدایی که قبل از شروع یوگا باید آن ها را آنالیز کنید

با یوگا تازه آشنا شده اید؟ خب، مسلماً شما تنها نیستید. شما به عنوان یک مبتدی محتمل است با سردرگمی های زیادی روبه رو شوید، با توجه به این که کدام یک از حرکات را باید امتحان کنید، چه نکاتی را برای شروع باید رعایت کنید و چه احتیاط هایی را باید انجام دهید.

1 - مقصود و اهداف خود را معین کنید

هدف، چیزی است که به ما انگیزه می دهد. یوگا هم از این قاعده مستثنی نیست. شما باید هدفی دست یافتنی و مقصودی درست را برای شروع تمرینات خود در نظر داشته باشید.

تاکید ما بر معین کردن اهداف دست یافتنی به خاطر این است که اگر شما برای خود اهدافی غیر واقعی معین کنید و پیروز نشوید، احتمالا از تمرینات یوگا دست خواهید کشید. سعی کنید مقاصدی را انتخاب کنید که به وسیله یوگا قابل دسترسی باشند. هر دوی این ها برای نگه داشتن ما در این جهت لازم و ضروری هستند.

2 - یک مربی یوگای خوب انتخاب کنید

اگرچه بیشتر مردم قصد دارند که تمرینات یوگای خود را به تنهایی شروع نمایند، اما اگر شما هم چنین قصدی دارید به شما توصیه می کنیم که یک مربی یوگای خوب استخدام کنید، تا به شما یاری کند که بهتر تمرین کنید. یک مربی یوگای خوب دقیقاً می داند که چطور شما را علاقه مند کند و همه تمرینات را برای شما لذت بخش تر و موثرتر ¬کند. یک مربی یوگای با تجربه و با صلاحیت می تواند در تمامی جزئیات به شما یاری کند، از جمله ظرافت های فیزیکی و ذهنی یوگا به خصوص در شروع کار.

یک مربی سرزنده هم می تواند متوجه گردد که شما تمرینات را به درستی انجام می دهید و هم به شما در زمان درست پاسخ می دهد. این موضوع اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و انگیزه تان را برای تمرین یوگا حفظ می نماید.

3 - لباس راحت بپوشید

راحت نگه داشتن بدنتان در حین تمرین همیشه باید اولویت شما در یوگا باشد. شما در طول تمرین باید حرکات کششی زیادی را در تمام جهات انجام دهید؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که لباسی گشاد و انعطاف-پذیر بپوشید، تا حرکاتتان محدود نگردد. در زمان انجام تمرینات یوگا از بستن کمربند، آویختن جواهرات، پوشیدن لباس های تنگ و پارچه هایی که ممکن است به پوستتان آسیب برسانند، جدا خودداری کنید.

4 - محل مناسبی را انتخاب کنید

انتخاب محلی مناسب شما را در وضعیت خوبی قرار خواهد داد و محیطی شاد را برای شما فراهم می نماید. جایی که بتوانید در آرامش به تمرینات یوگا بپردازید. اگر می خواهید به کلاس یوگا بروید، مطمئن شوید که مکان مناسبی را انتخاب می کنید. جایی که بتوانید صدای مربی را به وضوح بشنوید و او را ببینید.

5 - با حرکات ساده و ابتدایی شروع کنید

به عنوان یک مبتدی، ضروری است تمرینات یوگا را با حرکات ساده و ابتدایی شروع کنید. حرکاتی که به قدرت و استقامت زیادی احتیاج ندارند. از شما انتظار نمی رود که از همان اول به طور مستقیم بپرید و سریعا یوگای قدرتی یا حرکات فشرده یوگا را انجام دهید.

در ابتدای تمرینات یوگا ساده عمل کنید و به مرور زمان بعد از این که بر روی حرکات ساده تسلط پیدا کردید، حرکات چالشی بیشتری را به تمرینات روزانه خود اضافه کنید. حرکات ابتدایی یوگا مانند گرم کردن قبل از تمرینات سنگین، شما را برای چالش های بزرگ تری آماده می نمایند.

6 - محدودیت های خود را به چالش بکشید

در ابتدا باید تمرینات یوگا را با توجه به راحتی خودتان اجرا کنید و سپس به طور تدریجی از محدوده راحتی خود فراتر بروید تا در طول زمان مهارت های بیشتری کسب کنید. اما سعی نکنید با حرکات بسیار سخت به خود فشار وارد کنید. در غیر این صورت ممکن است دچار آسیب های ماهیچه ای شوید.

می توانید از نفس کشیدن خود به عنوان یک معیار یاری بگیرید. هنگامی که ریتم نفس های شما آرام و عمیق است، احتمالا راه درستی را در پیش گرفته اید. اما اگر نفس هایتان ریتم تند و نامنظمی داشته باشند، به این معنی است که دارید در اجرای تمرینات یوگا اشتباه عمل می کنید؛ بنابراین اگر می خواهید لذت کار خود را حفظ کنید، به مرور زمان خود را با چالش روبه رو کنید.

7 - ثابت قدم باشید

انجام تمرینات یوگا به طور مداوم و منظم بسیار مهم است؛ زیرا اگر بین تمرینات وقفه ایجاد گردد، عضلاتتان تنبل می گردد. اگرچه بهترین زمان برای انجام تمرینات یوگا صبح زود است؛ اما هر زمان دیگری نیز می تواند مناسب باشد، به شرط آن که در تمرینات خود منظم عمل کنید.

با توجه به برنامه زمانی خود، جدولی برای تمرینات یوگا تنظیم کنید و سعی کنید متعهد شوید که به تمامی آن ها عمل کنید. اجازه ندهید هیچ عذر و بهانه ای شما را از جهتتان دور کند.

8 - زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید

بلافاصله بعد از اتمام تمرینات یوگا، به کار های روزانه خود نپردازید. قابل درک است که شما روزانه کار های زیادی برای انجام دادن دارید، اما بهتر است بعد از اتمام تمرینات برای مدتی دراز بکشید و استراحت کنید؛ بنابراین می توانید انرژی از دست رفته خود را بازگردانید. هم چنین این کار می تواند ذهن شما را آرام نموده و بازدهی شما را افزایش دهد.

جمع بندی

این موارد نکات مهمی هستند که به شما به عنوان یک مبتدی در طول تمرینات یوگا یاری می نمایند. هنگامی که یوگا را شروع می کنید، قادر خواهید بود که حس آرامش و فواید بی نظیر دیگری را در طول زمان تجربه کنید؛ بنابراین به خودتان زمان دهید. مطمئن باشید که اگر بدن خود را دوست داشته باشید، یوگا نیز شما را دوست خواهد داشت.

منبع: lifehack

منبع: برترین ها

به "نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات ابتدایی تمرینات یوگا برای همه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید