هتل بوتیک حنا در کوچه لولاگر تهران افتتاح شد

به گزارش بروزترین مقالات، در مراسمی با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پیروز حناچی شهردار تهران، هتل بوتیک حنا در کوچه لولاگر به طور رسمی افتتاح شد.

هتل بوتیک حنا در کوچه لولاگر تهران افتتاح شد

این هتل بوتیک با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مدت دو سال با احیای یک خانه تاریخی احداث شده و می تواند نوید بخش احیای خانه های تاریخی در تهران و فرصتی جدید برای بازآفرینی شهری در مناطق 11 و 12 پایتخت باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه شهردار تهران، معاون صنایع دستی کشور و تعدادی از مدیران سازمان میراث فرهنگی عصر امروز سه شنبه 23 بهمن 97 و در حاشیه افتتاحیه این هتل بوتیک از بخش های مختلف آن بازدید به عمل آوردند.

علی اصغرمونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم در گفت و گو با بروزترین مقالات با اشاره به اینکه مناطق 11 و 12 فرصت مناسبی برای پیشبرد بازآفرینی شهری هستند، اضافه نمود: با اجرای پروژه هایی همچون احداث بوتیک هتل می توان موضوع گردشگری شب تهران را نیز در مناطق 11 و 12 دنبال کرد.

او گفت: خوشحالم که یک پروژه متفاوت یعنی بوتیک هتل امروز در شهر تهران به بهره برداری رسیده که در آن مولفه هایی از هنر زیبای معماری به نمایش گذاشته شده است.

مونسان توضیح داد: قطعاً یکی از بهترین راه های بازآفرینی شهری می تواند تبدیل ساختمان های تاریخی به چنین مجموعه هایی باشد لذا این بوتیک هتل به عنوان یک الگوی خوب قلمداد می گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: می توانیم با اجرای این پروژه ها زندگی را در بافت های مختلف شهری جاری کنیم. امروز در مناطق 11 و 12 تهران می توان چنین پروژه هایی را برای حفظ بافت های ارزشمند تاریخی اجرایی کرد و علاوه بر آن موضوع گردشگری شب تهران را نیز زنده کرد و فراتر از اینها بازآفرینی شهری را به پیش برد.

معاون رئیس جمهوری اضافه نمود: به جای تخریب بناهای تاریخی می توانیم از چنین پروژه هایی حمایت کنیم تا مردم جلو بیایند و فضای کسب و کار ایجاد گردد. رویکردی که امروز در این خصوص در شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی وجود دارد، مشترک است و این فرصت را ایجاد نموده تا برای بافت های تاریخی اقدامات خوبی انجام گردد. در آینده نیز شاهد اتفاقات مشابه احداث این هتل خواهیم بود.

مونسان درخصوص بهره گیری از صنایع دستی در طراحی این هتل گفت: در این هتل صنایع دستی مورد استفاده قرار گرفته و همین موضوع می تواند به عنوان الگویی برای بهره گیری از صنایع دستی در طراحی پروژه های دیگر استفاده کرد.

پیروز حناچی شهردار تهران نیز در مراسم افتتاح این هتل بوتیک با تاکید بر لزوم حفظ ارزش های فرهنگی و تاریخی در شهر تهران گفت: مدیریت شهری از پروژه هایی که بهسازی ارزش های فرهنگی و تاریخی را به همراه دارد، حمایت می نماید.

او اضافه نمود: هتلی که امروز افتتاح شد از جنبه های مختلفی با سایر هتل هایی که در کشور ساخته شده، متفاوت است. در حقیقت کوچه ای که این هتل در آن قرار گرفته است منحصر به فرد است چراکه تمامی ساختمان ها به صورت قرینه در آن ساخته شده است.

شهردار تهران اضافه نمود: این پروژه توسط بخش خصوصی اجرایی شده و شهرداری حمایت نموده است. مدیریت شهری اگر سرمایه گذاری در بخش های واجد شرایط انجام گردد قطعاً از آن پروژه ها حمایت خواهد نمود.

حناچی افزود: چنین پروژه هایی بافت های ارزشمند شهر را حفظ می نمایند و همه مردم از فواید آن بهره مند می شوند.

او در انتها صحبت های خود خاطر نشان کرد: خانه ای که این هتل در آن احداث شده توسط نسل اول معماران ساخته شده است. در تمامی جهان با اجرای چنین پروژه هایی سعی می نمایند بافت های ارزشمند فرهنگی و تاریخی خود را حفظ نمایند و جاذبه های فرهنگی ایجاد نمایند. قطعاً این هتل می تواند برای گردشگرانی که به تهران می آیند جذاب باشد.

هتل بوتیک حنا واقع در کوچه لولاگر در منطقه 11 تهران محصول پروژه بازآفرینی شهری است که توسط بخش خصوصی در مدت دو سال احداث شده است.

هتل بوتیک حنا دارای هشت اتاق، رستوران، کافه و یک فضای پاپ آپ به منظور نمایش آثار هنری است.

منبع: سازمان میراث فرهنگی

به "هتل بوتیک حنا در کوچه لولاگر تهران افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل بوتیک حنا در کوچه لولاگر تهران افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید