هزینه های درمان سرطان در ایران چقدر است؟

به گزارش بروزترین مقالات، معاون درمان وزارت بهداشت، هزینه های مستقیم درمان سرطان در ایران را سالانه بالغ بر 3000 میلیارد تومان گفت.

هزینه های درمان سرطان در ایران چقدر است؟
  • مجله سرطان

دکتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با ایسنا، درباره هزینه های درمان سرطان در کشورگفت: یک بخش از هزینه های درمان سرطان مربوط به هزینه های مستقیم و بخشی از آن غیر مستقیم است. هزینه مستقیم آن بخشی از هزینه هایی است که از سوی مردم و دولت پرداخت می گردد و هزینه غیرمستقیم ناشی از هزینه های خانوادگی، بیکاری و… است.

وی اضافه کرد: کسی که به سرطان مبتلا می گردد، نمی تواند کار کند یا مجبور است بخشی از زندگی اش را بفروشد و خرج درمانش کند و این موضوع نوعی هزینه های غیرمستقیم به مردم تحمیل می نماید و متأسفانه ما هیچ برآورد دقیقی از هزینه های غیر مستقیم بیماری هایی چون سرطان نداریم.

جان بابایی درباره هزینه های مستقیم درمان سرطان در کشور، اظهار کرد: طبق برآوردی که در زمینه هزینه های مستقیم بیماری سرطان صورت گرفته که البته برای سال های گذشته است، این بیماری هزینه ای بالغ بر 3,000 میلیارد تومان در سال است که البته بخش اعظم این هزینه از محل پوشش بیمه بوده و مابه التفاوت آن هم از محل طرح تحول سلامت پرداخت می گردد تا به مردم و بیماران فشار وارد نگردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هزینه های درمان سرطان در ایران چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های درمان سرطان در ایران چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید