هشدار مرکل درباره افزایش راستگرایان افراطی در آلمان

به گزارش بروزترین مقالات، صدر اعظم آلمان با اشاره به افزایش راستگرایان افراطی در کشورش خواهان مقابله قاطع با این رویکرد که مخرب دموکراسی است، شد.

هشدار مرکل درباره افزایش راستگرایان افراطی در آلمان

به گزارش گروه بین الملل بروزترین مقالات به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به مناسبت 75 سالگرد ترور نافرجام هیتلر خواهان مقاومت قاطع علیه راستگرایی افراطی شده و تاکید نمود که همچنین ما امروز موظف هستیم با همه روینمودهایی که می خواهند دموکراسی را نابود نمایند مقابله کنیم.

مرکل همچنین به این مسئله اشاره نمود که شمار راستگرایان افراطی در آلمان افزایش پیدا نموده است. وی با اشاره به قتل اخیر فرماندار شهر کاسل توسط فردی که زمینه های راست افراطی داشته است گفت: قتل فرماندار شهر کاسل نشان داد که این مسئله چقدر اهمیت دارد که که ما از آن هایی که مسئوایت سیاسی بر عهده دارند حمایت کنیم. در این راستا ما احتیاج به یک علامت آشکار برای همه داریم.

وی اضافه کرد: هر کسی دعوت شده است تا در جامعه ما در این راستا کار کند که دموکراسی قدرتمند شده و جامعه غیر نظامی قدرتمند شده و راست افراطی دیگر هیچ فرصتی نداشته باشد.

والتر لوبکه، فرماندار شهر کاسل در نیمه شب 12 خرداد (دوم ژوئن) در بالکن خانه مسکونی اش به ضرب گلوله کشته شد. پلیس جنایی آلمان و کمیسیون ویژه آنالیز این جنایت در اداره جنایی ایالت هسن بلافاصله تحقیقات خود را در باره این قتل شروع کردند. پس از گذشت 5 روز سخنگوی دادستانی فدرال مستقر در شهر کارلسروهه در کنفرانس خبری از شناسایی و بازداشت مظنون اصلی این پرونده اطلاع داد. دفتر دادستانی فدرال آلمان این جرم را به عنوان یک ترور سیاسی از سوی فردی با پیشینه راست افراطی طبقه بندی نموده است.

والتر لوبکه در شمار سیاستمدارانی بود که در سال 2015 از سیاست مهاجرپذیری آنگلا مرکل حمایت و پشتیبانی نموده بود. این سیاستمدار در آن موقع حتی اعلام نموده بود که حمایت و پشتیبانی از پناهجویان و آوارگان برای او یک اصل است و گفته بود که هر کس که نمی تواند با احترام به این اصل زندگی کند، می تواند شهر کاسل را ترک کند.

اخیرا همچنین نامه های تهدید آمیز زیادی به سیاستمداران آلمانی از طرف طیف راست افراطی ارسال می گردد که نگرانی های زیادی را در بین مقامات این کشور ایجاد نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار مرکل درباره افزایش راستگرایان افراطی در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مرکل درباره افزایش راستگرایان افراطی در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید