همه فاکتورهای پیشرفت و توسعه یک کشور در استان بوشهر وجود دارد

به گزارش بروزترین مقالات، محمد امید عصر شنبه در نشست شورای اداری تنگستان گفت: در آستانه سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر قرار داریم و انتظار می رود یک آنالیز اجمالی از شرایط و نیازهای نقاط مختلف احصاء گردد تا در اختیار ریاست جمهوری قرار گیرد که تا زمینه خواسته های اصلی شما فراهم گردد.

همه فاکتورهای پیشرفت و توسعه یک کشور در استان بوشهر وجود دارد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور توضیح داد: پروژه های کلان استاندار برای این سفر تعیین شده اما با عنایتی ریاست جمهور دارند دستور دادند در هر یک از شهرستان های استان چند پروژه دیگر که مورد اتفاق مسئولان شهرستان ها است تعیین گردد تا با دید اولویت در این سفر مصوب و اجرایی گردد.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی در ساخت زیربنای در اکثر نقاط کشور گام های بسیار خوبی برداشته است در حوزه معاونت روستایی کشور اسناد مدارکی در اختیار داریم که مراکز آماری های و توسعه بین المللی اذعان نموده اند که جمهوری اسلامی در مناطق محروم و روستایی کارهای بسیار شگرفی و تأثیر گذاری انجام داده است.

امید ادامه داد: در حال حاضر هر انشعاب گازی که در مناطق روستایی کشیده می گردد دولت 12 میلیون تومان سوبسید می دهد تا به شبکه گاز متصل گردد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: این دولت توجه ویژه ای به امر اشتغال داشته و برطرف بیکاری را در دستور کار خود قرار داده است و با توجه به بیکاری که الان وجود دارد باید اذعان کرد که در سالیان گذشته در بحث اشتغال برنامه ریزی خوبی صورت نگرفته است.

وی گفت: دولت دوازدهم در بحث اشتغال یک تدبیر جدی نموده و انجام داده است که استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ویژه روستاییان و شهرهای کوچک مد نظر قرار گرفته است که بیش از یک میلیارد دلار معادل 18 هزار میلیارد تومان است که این تسهیلات در چهار دهه گذشته کشور بی سابقه است که برای نقاط مرزی 4 درصد و نقاط غیر مرزی شش درصد است که بازپرداخت آن تا شش سال می توان پیش بینی کرد.

امید با اشاره به اینکه راه توسعه هر منطقه اشتغال است ادامه داد: راه برون رفت از شرایط فعلی کشور هم در عرصه کلان و هم منطقه ای تنها فراوری و اشتغال است هر کاری که بخواهیم در کشور انجام دهیم راستا صحیح آن اشتغال جوانان است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اضافه نمود: استان بوشهر از یک پتانسیل فوق العاده بالایی برخورد است تمام فاکتورهای پیشرفت و توسعه ای یک کشور در استان بوشهر برخورد داریم از انرژی پارس جنوبی و عسلویه می توان یک کشور اداره کرد با دریا و ساحل بسیار طولانی و ارزشمند که یک فاکتور استثنایی است و در کشاورزی هم از قابلیت بسیار عالی برخورد دار است باید این قابلیت ها همه کوشش نمایند از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "همه فاکتورهای پیشرفت و توسعه یک کشور در استان بوشهر وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه فاکتورهای پیشرفت و توسعه یک کشور در استان بوشهر وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید