هواوی در توسعه زیرساخت های شبکه کره شمالی دست داشته است

به گزارش بروزترین مقالات، به گزارش روزنامه واشنگتن پست، هواوی طی هشت سال گذشته برای توسعه زیرساخت های شبکه مخابراتی کره شمالی نقش مهمی ایفا نموده است. از آنجایی که به احتمال زیاد در این شبکه از تجهیزات شرکت های آمریکایی هم استفاده شده، این موضوع به معنای زیرپا گذاشتن تحریم های گسترده کره شمالی است.

هواوی در توسعه زیرساخت های شبکه کره شمالی دست داشته است

واشنگتن پست ادعا نموده که برای این موضوع از جانب سه منبع جداگانه مدارک مهمی در دست دارد. هواوی با انتشار یک بیانیه، حضور در کره شمالی را به طور کامل تکذیب نموده ولی سخنگوی هواوی در خصوص جزییات این داستان اطلاعات بیشتری ارائه ننموده است. گفته می گردد حضور هواوی در کره شمالی به وسیله یک شرکت ثالث چینی بوده است.

وزارت بازرگانی آمریکا از سال 2016 مشغول تحقیق و آنالیز ارتباط هواوی با کره شمالی است که البته همچنان نتوانسته این موضوع را ثابت کند. کمپانی هواوی در حال حاضر در لیست سیاه وزارت بازرگانی واقع شده است و به همین خاطر نمی تواند با شرکت های آمریکایی همکاری داشته باشد. البته گفته می گردد به زودی بخشی از این محدودیت ها برداشته می گردد ولی در هر صورت اثبات همکاری این شرکت با کره شمالی، دردسرهای جدیدی را برای این کمپانی به وجود می آورد.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "هواوی در توسعه زیرساخت های شبکه کره شمالی دست داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی در توسعه زیرساخت های شبکه کره شمالی دست داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید