هوای تهران امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود

به گزارش بروزترین مقالات، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران طی شنبه 22 تیر خبر داد و گفت: از این رو کیفیت هوای پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

هوای تهران امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی گفت: پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبح امروز (22 تیر) است که همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر، شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات فراهم می شود.

وی ادامه داد: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می شود و از این رو در برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد.

شهبازی با بیان این که طی امروز (22 تیر) با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده های مورد نیاز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم خواهد شد، شرح داد: بین ساعات 13 تا 18 امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود.

وی با اشاره به این که به تدریج در ساعات خاتمهی امروز از میزان ناپایداری جوی کاسته می شود، گفت: با تداوم این شرایط تا صبح فردا (23 تیر) طی برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها انتظار می رود. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه خواهد بود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان این که بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود در برخی ساعات فردا بر غلظت برخی آلاینده ها به ویژه ذرات معلق به طور نسبی افزوده شود، شرح داد: از این رو به طور موقت کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال دارد همچنین دمای هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد.

وی در خاتمه با اشاره به این که کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 83 در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 94 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هوای تهران امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید