پاسخ انتقاد از بروس لی کتک خور در فیلم تارانتینو

به گزارش بروزترین مقالات، من هیچ بازیگری را نمی شناسم که جاه طلب و به دنبال پیروزیت های بیشتر نباشد و به نظر من این نشانه فردی است که به دنبال پیروزیت است، و آن افراد پیروز خواهند شد، افرادی که همواره بیشتر می خواهند.

پاسخ انتقاد از بروس لی کتک خور در فیلم تارانتینو

به دنبال انتقاد دختر بروس لی از نحوه به تصویر کشیده شدن پدرش در این فیلم، مایک مو، بازیگر نقش بروس لی در ساخته جدید کوئنتین تارانتینو روزی روزگاری در هالییود (Once Upon a. Time in Hollywood) اقرار کرد که او هم احساسات ضدونقیضی پیش از پذیرش این نقش داشته است.

آقای مو در مصاحبه با سایت تولد، سینما، مرگ (Birth.Movies.Death) گفت: او هم هنگام خواندن فیلم نامه احساسات شدیدا ضدونقیضی داشته چرا که بروس لی قهرمان او نیز هست. او ادامه داد: در نظر من بروس لی واقعا خدا است. او برای من یک انسان نبود، بلکه یک ابرقهرمان بود و فکر می کنم این تصویری است که اکثر مردم درباره او دارند.

در این فیلم، بروس لی شخصیتی متکبر و ازخودراضی نشان داده می گردد که شخصیت کلیف بوث - بازی شده توسط برد پیت - را به مبارزه می طلبد، ولی مفتضحانه از او کتک خورده و داخل ماشینی که پارک شده پرت می گردد. آقای مو، اما معتقد است حرکت در خلاف جهت انتظارات، سنت و سبک تارانتینو است.

مو گفت: دلیل اول: این یک فیلم تارانتینو است. او کار هایی که دیگران از یک کارگردان انتظار دارند را انجام نخواهد داد. باید منتظر هر چیز غیرمنتظره ای باشید. دلیل دوم: من از همان شروع می دانستم که تارانتینو عاشق بروس لی است، آنقدر که او را برعکس نشان می دهد.

بگذارید مساله را بیشتر روشن کنم: در فیلم، قرار شد که مبارزه ای بین ما درگیرد و برنده دو دست از سه دست پیروز گردد. امتیاز اول را من می گیرم و پشتش را به خاک می مالم ... صحنه خیلی مهمی است -چه راهی بهتر وجود دارد برای نشان دادن این که کلیف چه شخصیت خطرناکی است جز نشان دادن او در مصاف با بروس لی و شکست او؟

او ادامه داد: من می فهمم که چگونه مردم ممکن است با دیدن فیلم و نهایتا به خاطر اصابت به ماشین احساس نمایند بروس در این دعوا شکست می خورد، ولی به بروس لی 5 ثانیه وقت بدهید و او برنده هر دعوایی خواهد بود.

من می دانم که مردم درباره این ماجرا سروصدا به پا خواهند کرد، ولی وقتی من به مطالعه دقیق زندگی و شخصیت بروس لی پرداختم دیدم که او بیش از هر کسی می خواست به عنوان یک انسان شناخته و دیده گردد. فکر می کنم اکنون که درباره مصائب و مسائل او بیشتر می دانم، احترامم نسبت به وی بیشتر شده است؛ او هم آدمی مثل همه ما بود.

من هیچ بازیگری را نمی شناسم که جاه طلب و به دنبال پیروزیت های بیشتر نباشد و به نظر من این نشانه فردی است که به دنبال پیروزیت است، و آن افراد پیروز خواهند شد، افرادی که همواره بیشتر می خواهند.

هفته گذشته دختر بروس لی، شانون، گفت: خیلی از دیدن نوشته تارنتینو که پدرش را فردی عوضی و خودخواه نشان داده که به شدت متکبر است ناراحت و دلسرد شده و افزود: من می دانم که آن ها می خواهند شخصیت برد پیت را شخصیتی خفن نشان دهند که حتی بروس لی را هم شکست می دهد. ولی نیازی نبود با او به نحوی برخورد نمایند که هالیوود سفیدپوستان وقتی که زنده بود با او رفتار کرد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "پاسخ انتقاد از بروس لی کتک خور در فیلم تارانتینو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ انتقاد از بروس لی کتک خور در فیلم تارانتینو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید