پدر و مادرها؛ با خیال راحت گوشی هواوی خود را دست فرزندتان بدهید!

به گزارش بروزترین مقالات، Digital Balance از جمله ویژگی های مفید و کاربردی رابط کاربری EMUI گوشی های هواوی است. این ویژگی به کاربر امکان می دهد تا بر میزان استفاده روزانه از گوشی هوشمند و زمانبندی برای هر کدام از نرم افزارها نظارت و مدیریت داشته باشد. بنابراین در صورت لزوم می توان آن را تغییر داد.

پدر و مادرها؛ با خیال راحت گوشی هواوی خود را دست فرزندتان بدهید!

به گزارش بروزترین مقالات، بنابر اعلام هوآوی، Digital Balance نسخه اختصاصی هواوی از یکی از قابلیت های گوگل است. گوگل برای نخستین بار این ویژگی را در سال 2018 معرفی کرد. این قابلیت گوگل در ابتدا تنها به گوشی های سری پیکسل محدود می شد؛ با این حال طولی نکشید که استراتژی گوگل تغییر کرد و پای آن به محصولات بسیاری از سازندگان باز شد.

ویژگی Digital Balance با عملکردی کامل تر از آنچه گوگل معرفی نموده، درون رابط کاربری گوشی های هوشمند هواوی قرار گرفته است. این قابلیت علاوه بر فراهم کردن امکان نظارت و مدیریتِ زمان صرف شده برای هر یک از نرم افزارها، برای والدین نیز دارای ویژگی های نظارتی است.

Digital Balance به والدین این امکان را می دهد که به فرزندان خود تنها اجازه استفاده از برنامه های مشخص شده در بازه زمانی مشخص شده را بدهند؛ از همین رو کاربران قادرند نظارت و کنترل کاملی روی استفاده فرزندان خود از گوشی هوشمندشان داشته باشند.

برای فعال کردن و استفاده از این ویژگی کافی است به منوی Settings مراجعه کنید و پس از رفتن به انتهای صفحه، گزینه Digital Balance را انتخاب کنید.

در این بخش با انتخاب گزینه More به اطلاعاتی نظیر مجموع زمان استفاده شده از دستگاه، زمان صرف شده برای هر نرم افزار و مجموع دفعاتی که دستگاه را آنلاک نموده اید در 2 سربرگ جداگانه به صورت روزانه و هفتگی در دسترس هستند.

در این بخش با انتخاب هر یک از نرم افزارها می توانید نمودار میزان استفاده از آن نرم افزار را به صورت روزانه یا هفتگی در اختیار داشته باشید.

با افزودن تیک گزینه Screen Time Management در منوی Digital Balance مراحل فعالسازی این ویژگی شروع می گردد. در ابتدا 2 گزینه پیش روی شما قرار می گیرد که هر کاربر متناسب با احتیاج خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند.

عملکرد هر دو گزینه مشابه است و صرفاً در بعضی موارد جزئی با یکدیگر تفاوت دارند. گزینه اول مربوط به زمانی است که کاربر قصد محدود کردن یا نظارت بیشتر روی فعالیت خود دارد. گزینه دوم نیز برای آن دسته از کاربران است که قصد فعال کردن قابلیت Digital Balance را روی گوشی فرزند خود دارند.

با انتخاب گزینه دوم، با صفحه ای روبرو خواهید شد که حداکثر میزان استفاده خود یا فرزندتان را مشخص خواهید کرد. پس از تکمیل این قسمت، اگر گزینه This Is My Kids Phone را انتخاب نموده باشید، با صفحه ای روبرو خواهید شد که ساعت خواب فرزندتان را سوال می نماید.

در این قسمت محدود کردن دسترسی به نرم افزارها در ساعات مورد نظر یا سیاه و سفید شدن تصویر پس از گذر از یک زمان خاص، امکان پذیر است.

پس از تکمیل این مرحله از شما درخواست می گردد تا یک رمز (پین کد) مشخص کنید تا فرزندتان توانایی ایجاد تغییر در برنامه را نداشته باشد.

پس از پشت سر گذاشتن مراحل بالا، منوی Digital Balance با ظاهری متفاوت در اختیار شما خواهد بود. در این بخش که گام پایانی است، با انتخاب گزینه App Limits قادر به اعمال محدودیت برای هر کدام از نرم افزارها هستید. این محدودیت به دو شکل قابل انجام است؛ یکی به صورت مشخص مدت زمان مشخص برای استفاده (به عنوان مثال: 2 ساعت) و دیگری مشخص ساعتی خاص از شبانه روز برای از دسترس خارج شدن آن نرم افزار

انتهای رپرتاژ خبری

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پدر و مادرها؛ با خیال راحت گوشی هواوی خود را دست فرزندتان بدهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدر و مادرها؛ با خیال راحت گوشی هواوی خود را دست فرزندتان بدهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید