پنیر پوستی گران قیمت نوش جان نموده اید؟

به گزارش بروزترین مقالات، پنیر پوستی یکی از محصولاتی است که توسط عشایر خراسان شمالی فراوری می گردد و آن قدر خوشمزه و خوش طعم است که مشتریانش حاضرند برای هر کیلوگرم آن در بازار 70 تا 80 هزار تومان پول بدهند.

پنیر پوستی گران قیمت نوش جان نموده اید؟

عشایر خراسان شمالی دارای 700 هزار رأس دام سبک هستند که نقش بسزایی در فراوری محصولاتی همچون گوشت و پشم دارند و پنیر پوستی یکی از محصولاتی است که توسط این قشر از جامعه فراوری می گردد و میزان فراوری آن به بیش از 100 تن در سال می رسد.

یکی از زنان عشایری خراسان شمالی درباره شیوه فراوری این پنیر به خبرنگار بروزترین مقالات می گوید: در گذشته پنیر یکی از مواد خوراکی اصلی مردم عشایر این استان بوده است بنابراین برای اینکه بتوانند پنیر خود را برای مدت یک سال نگه دارند آن را در پوست گوسفند قرار می دادند.

وی اضافه کرد: عشایر برای اینکه بتوانند پوست پنیر خود را تهیه نمایند به هنگام کشتار دام، دام را با ظرافت خاصی ذبح می کردند که آن پوست پاره نگردد و بعد از جدا کردن لاشه دام از پوست، آن را به خوبی می شستند و سپس به مدت یک سال به آن مهلت می دادند تا کاملاً خشک و آماده جانمایی برای قرار دادن پنیر گردد.

وی ادامه داد: زنان عشایری برای این که بتوانند پنیر را تهیه نمایند، در یک ظرف کوچک مقداری آب را جوشانده و سپس در داخل آن موادی همچون شیلاف گوسفند و دو تا سه عدد لیموترش خشک می اندازند.

این بانوی عشایری اظهار کرد: بعد از این که یک دیگ بزرگ 40 تا 50 کیلویی شیر به جوش می آید، یک تا دو کاسه ماست خوری از محلول مذکور را داخل دیگ می ریزند تا شیر و آن محلول، خود را بگیرد و سپس در داخل آن مقداری نمک می ریزند.

وی در ادامه شرح داد: بعد از این که پنیر خود را می گرفت در داخل یک کیسه پارچه ای قرار داده می گردد تا آب آن گرفته گردد سپس در زیر تشتی قرار می دهند تا خشک گردد. بعد از این که پنیر خشک شد آن را به مدت 40 تا 50 روز در داخل آب نمک قرار می دهند و بعد از آن با ماست چکیده مخلوط نموده و در داخل پوستی که از قبل آماده شده قرار می دهند.

قلی پور، مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی به خبرنگار بروزترین مقالات گفته، عشایر این استان سالانه بیش از 100 تن پنیر پوستی فراوری می نمایند.

وی با اشاره به این که پنیر پوستی یکی از محصولات خاص عشایر این استان است، اضافه کرد: این نوع از پنیر از کیفیت خیلی بالایی برخوردار است اما متأسفانه تبلیغ زیادی بر روی آن انجام نشده است. این پنیر با شیر گوسفند فراوری می گردد و در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم از این پنیر 70 تا 80 هزار تومان است.

قلی پور اظهار کرد: راه اندازی واحدهای کوچکی همچون بسته بندی و برند سازی از الزامات ضروری این محصول با کیفیت است.

وی با اشاره به این که بسته بندی و برند سازی این محصول نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است، اعلام کرد: در حال حاضر 17 صندوق خرد زنان عشایری وجود دارد که می توان از این طریق ورود پیدا کرد، پنیرها را جمع آوری و در قالب کارگاه های بسته بندی کوچک این محصول را به تمامی افراد عرضه کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پنیر پوستی گران قیمت نوش جان نموده اید؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "پنیر پوستی گران قیمت نوش جان نموده اید؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنیر پوستی گران قیمت نوش جان نموده اید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید