پیروزی حزب چپ میانه در انتخابات پارلمانی فنلاند

به گزارش بروزترین مقالات، تهران - خبرنگاران - نتایج انتخابات پارلمانی فنلاند نشان می دهد، حزب چپ میانه سوسیال دمکرات این کشور (اس دی پی) با کسب 17.7 درصد آرا به پیروزی رسیده است.

پیروزی حزب چپ میانه در انتخابات پارلمانی فنلاند

به گزارش روز دوشنبه بروزترین مقالات به نقل از وبسایت شبکه خبری سی ان ان، در این رقابت تنگاتنگ انتخاباتی، حزب دست راستی و ضد مهاجرتی فنلاندی ها (Finns Party) با کسب 17.5 درصد آرا در رده دوم نهاده شد، در حالیکه شریکان انتخاباتی این حزب شامل حزب ائتلاف ملی 17 درصد و حزب مرکز 13.8 درصد آرا را به ترتیب کسب کردند.

بنا به گزارش رویترز، این برای اولین با در مدت یک قرن گذشته است که هیچ حزبی در فنلاند بیش از 20 درصد آرا را کسب نکرده و انتظار می رود که مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی مذاکرات سخت و طولانی باشد.

تمام احزاب چپگرا و چپ میانه شاهد افزایش رای خود بودند و حزب اتحادیه سبز با 11.5 درصد آرا در رده پنجم نهاده شد و پس از آن نیز حزب ائتلاف چپ با 8.2 درصد آرا در رده ششم نهاده شده است.

این درحالیست که احزاب چپ پیروز به کسب اکثریت در مجلس فنلاند که 200 کرسی دارد، نمی شوند و معنای آن این است که دولت ائتلافی احتمالا در بر گیرنده یکی از احزاب اصلی میانه خواهد بود.

آنتی رینی رئیس حزب چپ میانه سوسیال دمکرات به عنوان رهبر بزرگترین حزب مجلس نقش اصلی را در تشکیل دولت خواهد داشت و می تواند اولین نخست وزیر چپگرا در فنلاند از سال 2003 میلادی تا کنون باشد.

انتخابات مجلسی فنلاند روز گذشته(یکشنبه) برگزار گردید.

اروپام ** 1078 ** 1071

منبع: ایرنا

به "پیروزی حزب چپ میانه در انتخابات پارلمانی فنلاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی حزب چپ میانه در انتخابات پارلمانی فنلاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید