چرنوبیل مالی در راه آمریکا

به گزارش بروزترین مقالات، آنچه در میان عوام امروزی و بعضا خواص ناآگاه امروز غیرقابل باور است، فروپاشی اقتصاد پوشالی آمریکا در آینده ای نزدیک است.

چرنوبیل مالی در راه آمریکا

گروه دانشگاه بروزترین مقالات، حسین اسدی؛ حقیقت چیست؟ سایت Usdebtclock.org که بصورت آنلاین، میزان بدهی­های دولت و ایالت­های آمریکا را نشان می­دهد. با نگاهی در این سایت می­توان دریافت میزان بدهی­های ملی در آمریکا، عددی بیش از 26 تریلیون دلار را نشان می­دهد! که این مقدار ثانیه به ثانیه در حال افزایش است. همچنین با در نظر دریافت مجموع بدهی­های فدرال و بدهی­های دولت آمریکا، میزان کل بدهی­های ایالات متحده به عددی بالاتر از 81 تریلیون دلار رسیده است که بصورت لحظه­ ای عدد قابل توجهی به آن اضافه می­شود.

این میزان بدهی باعث شده است، بطور میانگین با در نظر دریافت بدهی­های ملی در آمریکا، و جمعیت 330 میلیونی این کشور، در حال حاضر، هر آمریکایی بطور میانگین بیش از 80 هزار دلار بدهکار است. همچنین میزان کل درآمد های ایالات متحده عددی بیش از 127 تریلیون دلار است که طبق آنچه در همین سایت ملاحظه می­شود، بصورت لحظه­ ای در حال کاهش است. از جمله آمار های مهم دیگر که در این سایت قابل مشاهده است، مبلغ بدهی هر مالیات ­دهنده آمریکایی است که بطور میانگین، هر مالیات ­دهنده آمریکایی بیش از 214 هزار دلار بدهکار است.

از جمله معیار های مهم در اقتصاد هر کشور، فراوری ناخالص ملی آن کشور است، که بنابر آمار این سایت، فراوری ناخالص داخلی در آمریکا، هیچ تناسبی با سرعت افزایش بدهی­های این کشور ندارد. بطوری که، نسبت فراوری ناخالص ملی به بدهی­های فدرال در این کشور، از 52 درصد در سال 1960، به 136 درصد در حال حاضر رسیده است که نشان از افول اقتصاد این کشور دارد.

حال با این وجود، چه کسانی و چه رسانه ­هایی در داخل و خارج قصد بت­سازی از این اقتصاد پوشالی را دارند؟ آیا گره خوردن معیشت مردم و اقتصاد کشور به مذاکره با عاملان چنین مالی راه نجات اقتصاد کشور است؟ یا تمرکز بر نیروی جوانی موجود در کشور؟ هر فردی که اندکی تعصب را کنار بگذارد، با مشاهده این آمار معترف خواهد بود که گره خوردن معیشت ملت به مذاکره با چنین مالی ظلم آشکار است.

سخن پایانی اینکه با این سرعت افزایش بدهی­ ها و کاهش درآمد ها در آمریکا، آیا فروپاشی این اقتصاد را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود؟ شاید حذف دلار از مبادلات میان بعضی کشور ها که زمزمه­های آن چندوقتی است به گوش می­رسد، این چرنوبیل مالی را در آینده نه چندان دور رقم بزند!

حسین اسدی - کارشناسی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف

انتشار یادداشت های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط بروزترین مقالات نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه ها و فعالین دانشجویی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چرنوبیل مالی در راه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرنوبیل مالی در راه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید