چگونه رابطه بهتری با خانواده همسرمان داشته باشیم؟

به گزارش بروزترین مقالات، خبرنگاران - ترجمه از هدی بانکی: خیلی از زوج ها به دلیل ارتباط نه چندان خوشایندی که با خانواده همسر خود دارند، در زندگی زناشویی خود دچار کشمکش هایی می شوند. آماری که مربوط به سال 2013 است نشان می دهد 11 درصد از زوج هایی که از هم جدا شده بودند، علت جدایی خود را مشکلاتی در ارتباط با خانواده همسران خود می دانستند. هر چند این رقم بالا به نظر نمی رسد، اما هشداردهنده است، زیرا یک زندگی مشترک هرگز نباید به دلیل مشکلاتی مربوط به خارج از رابطه نابود گردد.

چگونه رابطه بهتری با خانواده همسرمان داشته باشیم؟

به طور کل در زندگی هیچ رابطه ای با تنش و بگومگو های زیاد خوشایند نیست و ما به عنوان انسان برای بقا و ادامه حیات خود احتیاج داریم روابطی سالم، شاداب و انگیزه بخش با دیگران داشته باشیم. ما دوست داریم بابت کار های خوب و جالبی که در زندگی انجام می دهیم در خاطر دیگران بمانیم، و خاطرات بد و آزاردهنده از خود در ذهن دیگران به جا نگذاریم. یکی از راه هایی که یاری مان می نماید خاطرات ما در ذهن دیگران مثبت باشد نه منفی، این است که روابط کدر و نامطلبوبی که وجود دارند را در صورت امکان بهبود بدهیم و دوباره بسازیم. اگر رابطه شما با خانواده همسرتان سالم و خوب نیست و همین مسئله شما را در زندگی دونفره تان به دردسر انداخته است، توصیه هایی برای تان داریم تا این رابطه را بهبود بدهید.

اول باید بدانید که رابطه شما با خانواده همسرتان چه تاثیری بر زندگی زناشویی تان می گذارد:. ممکن است همسرتان بابت این موضوع که شما به اندازه کافی به خانواده اش احترام نمی گذارید آزرده و دلخور بگردد. دورهمی های خانوادگی و اوقاتی که باید معمولا در جمع خانواده ها سپری شوند به دلیل رابطه ضعیف شما با خانواده همسرتان پرتنش و یا حتی نابود می گردد.. بچه ها نیز از این مشکل ارتباطی تاثیر می گیرند و دچار احساسات منفی می شوند.. رنجش ها و کدورت های به وجود آمده باعث سوء تفاهم در ارتباط ها می شوند.

چگونه روابط خود با خانواده همسرتان را بهبود بدهید. به خودتان اجازه بدهید تا ببخشید و بگذرید. نگه داشتن احساس خشم و رنجش در دل فقط به شما آسیب می زند و تاثیری روی طرف مقابل تان ندارد. پس خودتان را از درد و کینه رها کنید و تمرکز و توجه تان را معطوف چیز هایی کنید که در زندگی ارزش و اهمیت خیلی بیشتری دارند.. به جای اینکه در لاک دفاعی خود فرو بروید سعی کنید موقعیت آن ها را درک کنید و احساسات خودتان را ارزیابی کنید. البته این طبیعیست وقتی که ناراحت و دلخورید، ارتباط تان نیز متاثر گردد. اما پیش از هر گونه مصاحبه و برخوردی به خودتان یادآوری کنید که همواره آرام و خونسرد باشید و قبل از جواب دادن، چند لحظه ای مکث کنید و به پردازش آنچه می خواهید بگویید بپردازید.

تصمیم بگیرید هر آنچه را که در گذشته روی داده پشت سرتان قرار دهید. هر چه که در گذشته گفته شده و صورت گرفته متعلق به همان زمان است و نباید دیگر در موردشان بحث کنید و اجازه دهید یک بار دیگر هم شما را آزرده نمایند. این کار یاری تان می نماید درد هایی که دارید التیام پیدا نموده و احساس کنید از آن موضوع رها و سبُک شده اید و دیگر این احتمال وجود ندارد که دوباره از آن ها متاثر شوید.. از موقعیت ها و فرصت های مناسب برای بهبود روابط و ساختن خاطرات خوش بهره ببرید. فرصت های جدید یاری تان می نمایند خاطرات بد گذشته را کمرنگ تر کنید. برای نمونه دعوت از خانواده همسر برای یک دورهمی کوچک می تواند خیلی موثرتر از کار های بزرگ تری، مثلا تهیه هدیه های آنچنانی باشد. یا اینکه می توانید در برخی از تصمیم گیری ها نظر آن ها را نیز جویا شوید و با این کار احترام خود را نسبت به آن ها نشان دهید.

همه ما در زندگی گاهی در روابط خود دچار کدورت هایی می شویم، اما به این معنی نیست که این کدورت ها و اختلاف ها حل نشدنی اند. اگر راه های ارتباطی را باز بگذارید و احساس همدلی تان را همواره زنده نگه دارید، بسیاری از ناراحتی ها را از بین می برید و می توانید روابطی سالم و بانشاط برقرار کنید که هم خودتان لذت ببرید و هم همسر و فرزندان تان راضی و راضی باشند.

منبع: marriage

منبع: برترین ها

به "چگونه رابطه بهتری با خانواده همسرمان داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه رابطه بهتری با خانواده همسرمان داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید