ژاپن: اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد

به گزارش بروزترین مقالات، تسنیم نوشت: ژاپن نسبت به تصمیم اخیر ترامپ در خصوص عدم تمدید معافیت مشتریان نفت ایران واکنش نشان داد.

ژاپن: اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد

به گزارش گروه ژاپن تودی ، وزیر صنعت و تجارت ژاپن امروز (سه شنبه) گفت که این کشور انتظار دارد تصمیم آمریکا در عدم تمدید معافیت مشتریان نفتی ایران تاثیر محدودی به همراه داشته باشد.

هیروشیگه سکو، وزیر اقتصاد و تجارت ژاپن در کنفرانس خبری خود به بروزترین مقالات گفت که دولت ژاپن پس از تصمیم آمریکا نیازی به استفاده از ذخایر داخلی نفت خود نمی بیند.

سکو بدون توضیح بیشتر دراین مورد گفت: ما به دقت بازارهای بین المللی نفت را تحت نظر داشته و به مصاحبه با شرکتهای ژاپنی فعال در زمینه واردات نفت ادامه می دهیم و در صورت لزوم اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

کاخ سفید روز دوشنبه طی بیانیه ای گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران از اجرای تحریم های نفتی علیه ایران را تمدید نکند.

کاخ سفید در بیانیه خود تأکید کرده است: این تصمیم [عدم تمدید معافیت ها] با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ شده است.

وزارت خارجه چین امروز دوشنبه و در واکنش به تصمیم واشنگتن برای لغو معافیت واردات نفت ایران از سوی مشتریان، با انتشار بیانیه ای تأکید کرد: پکن همواره با اعمال تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفت کرده است.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری گفت: همکاری های دوجانبه پکن با تهران مطابق با قانون است.

از سوی دیگر وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه ای گفت: دولت کره جنوبی در همه سطوح در حال مذاکره با ایالات متحده برای تمدید معافیت ها بوده است و تلاش های خود را در این زمینه تا ضرب الاجل دوم (12 اریبهشت ماه) ادامه می دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ژاپن: اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن: اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید