کاخ خوش ییلاق آزادشهر به مزایده گذاشته گشت

حق بهره برداری از بنای تاریخی کاخ خوش ییلاق آزادشهر توسط صندوق احیا و بهره برداری از آثار تاریخی برای کاربری خدماتی رفاهی و بین راهی به مزایده گذاشته گشت.

کاخ خوش ییلاق آزادشهر به مزایده گذاشته گشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی در این دور از مزایده واگذاری بناهای تاریخی، حق بهره برداری از کاخ خوش ییلاق آزادشهر گلستان را به مزایده گذاشته است.

بر این اساس متقاضیان شرکت در این مزایده تا انتها وقت اداری شنبه 13 مرداد 97 مهلت دارند اسناد مزایده را از دبیرخانه کمیسیون مزایده صندوق احیاء به نشانی تهران- میدان بهارستان- خیابان اکباتان – عمارت مسعودیه – ساختمان صندوق احیاء تلفن 33992016-021 یا پایگاه اینترنتی صندوق احیاء و یا پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات دریافت نمایند.

شرکت نمایندگان در مزایده باید حداکثر تا ساعت 18 روز شنبه مورخ 27 مرداد 97 مدارک مربوطه را تکمیل و تحویل دبیرخانه کرده و رسید دریافت نمایند.

در آگهی مزایده صندوق احیاء قید گردیده که مدت قرارداد 10 ساله و قیمت پایه اجاره بها برای کاخ خوش ییلاق آزادشهر، ماهانه مبلع 10 میلیون ریال خواهد بود.

همچنین برآورد هزینه عملیات تکمیلی مرمت بنای تاریخی کاخ خوش ییلاق مبلغ 3میلیارد ریال و مدت زمان مرمت این اثر 5 ماه قید گردیده است.

آگهی رسمی این مزایده های مورخ دوم و سوم مردادماه در روزنامه توریسم انتشار یافته، همچنین متقاضیان می توانند اطلاعات بیشتر را از طریق سایت chre.ir دریافت نمایند.

تپه خوش ییلاق با شماره 8663 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و قدمت آن به هزاره اول برمی شود.

مصالح به کار رفته درکاخ رضاخانی که در جوار روستای خوش ییلاق از توابع شهرستان آزادشهر در محور آزادشهر- شاهرودقرار دارد شامل چوب،آجر،گل آهک، سیمان، حلب می باشد و سازه بنا از جنس آجر است و درپوشش سقف بنا ازچوب استفاده گردیده و در ستون ها و سرستون ها دارای تزئینات گچی و آهکی است.

منبع: chtn.ir

به "کاخ خوش ییلاق آزادشهر به مزایده گذاشته گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ خوش ییلاق آزادشهر به مزایده گذاشته گشت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید