کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تصویب شد

به گزارش بروزترین مقالات، عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: مالیات بر عایدی سرمایه شامل سپرده های بانکی و بازار سرمایه نمی گردد.

کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تصویب شد

به گزارش تسنیم، محسن علیزاده، عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آنالیز طرح مالیات بر عایدی سرمایه در این کمیسیون گفت: در جلسه اخیر کمیسیون مالی، کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تصویب و مقرر شد در جلسات بعدی جزئیات طرح مذکور آنالیز گردد و پس از تصویب آن طرح برای ارزیابی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه گردد.

وی با بیان اینکه پس از استماع نظرات نمایندگان پیرامون طرح مذکور اعضای کمیسیون مالیات بر سپرده های بانکی و بازار سرمایه را از این طرح حذف کردند اضافه کرد: در لایحه دولت اخذ مالیات از بازار سرمایه و سپرده های بانکی نیز وجود داشت که اعضای کمیسیون با این بخش مخالفت کردند.

عضو کمیسیون مالی مجلس در تشریح جزئیات بخشی از این طرح گفت: در این طرح در مرحله اول مالیات بر عایدی سرمایه با تمرکز بر املاک و مستغلات است و در مرحله بعد سکه، طلا و ارز نیز به آن اضافه می گردد.

علیزاده در تشریح یکی از فواید طرح مذکور بیان داشت: اجرای دقیق و درست این طرح جلوی افزایش بی رویه قیمت ها را در بازار مسکن، ارز، طلا و سکه خواهد گرفت.

نماینده مردم سپیدان در مجلس توضیح داد: یکی از محور های مربوط به اصلاح ساختار بودجه بحث اصلاح نظام مالیاتی است که ضرورتی است راه های جدیدی برای درآمد های مالیاتی ایجاد گردد که تصویب و اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه یکی از مهمترین آنهاست.

منبع: فرارو

به "کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید