5 طرز فکر مضر که اجازه نمی دهد رابطه شادی داشته باشید

به گزارش بروزترین مقالات، خبرنگاران: خیلی از باور های ما به خودمان آسیب می زنند و بدون اینکه بدانیم در دام شان گرفتار می شویم. یکی از این آسیب ها متوجه روابط مان می گردد.

5 طرز فکر مضر که اجازه نمی دهد رابطه شادی داشته باشید

خیلی مهم است که با خودمان روراست باشیم تا بتوانیم رابطه ای شاد را تجربه کنیم. طرز فکر های زیر اجازه نمی دهند به شادی و رضایتی که لایقش هستید برسید.

1. انتظار دارید رابطه تان کاملا بی عیب و نقص باشد

شاید لازم به یادآوری نباشد که هیچ رابطه ای کامل نیست. خیلی از افراد نمی توانند کوشش لازم برای اصلاح یک اشتباه یا تغییر و تقویت رابطه خود را انجام دهند، چون با مشاهده اولین علامت از مشکل و اختلاف، جا خالی می نمایند و ناامید می شوند. این طرز فکر مانع رابطه ای عمیق و معنادار می گردد.

به تصویری که از زندگی دیگران می بینید یا تصوری که دیگران از زندگی و رابطه شما دارند اهمیت ندهید. همواره چالش هایی وجود دارند که با آن ها روبرو می شوید. چیزی که پیوند شما و همسرتان را قوی تر می نماید، ارتباط تان را صمیمی تر می نماید و به شما قدرت می دهد موانع را با هم بردارید، تعهدی و عشقی است که به هم دارید.

2. هنوز ارزش خودتان را نمی دانید

فقط این مهم نیست که فرد مناسب خود را پیدا کنید، بلکه اول باید آدم مناسبی برای خودتان باشید. برای خیلی از ما، ارزش قائل شدن برای خود چیزی نیست که یک شبه به آن برسیم بلکه باید آن را تمرین کنیم. باید برای پرورش روح و ارزش های خودتان وقت بگذارید.

شما عشقی را که فکر می کنید سزاوارش هستید می پذیرید و تصمیم می گیرید لایق چه چیزی باشید. اگر طرف مقابل تان قادر نیست ارزش های شما را ببیند چیزی از ارزش شما کم نمی نماید، به همین دلیل هم خودباوری نامیده می گردد. این انتخاب خود شماست که قدر خودتان را بدانید، نه دیگران. اگر احساس نکنید که واقعا لایق شاد بودن هستید، همواره خود را در موقعیت هایی پیدا خواهید کرد که به خودتان آسیب می زنید. قربانی نباشید و آغاز کنید به پیروز بودن.

3. شما در واقع از پیدا کردن شادی می ترسید

روانشناس ها با مفهوم ترس از موفقیت آشنا هستند، چون افرادی وجود دارند که به آن ها مراجعه می نمایند و می گویند که از موفقیت می ترسند. ترس از موفقیت چه مفهومی می تواند داشته باشد و اصلا چگونه چنین چیزی ممکن است؟ ترس از شادی چطور؟ شما چطور می توانید از شادی بترسید؟

هم موفقیت و هم شادی احتیاج به ریسک کردن دارند، خیلی بیشتر از آنچه فکرش را بکنید. فکر اینکه عاشق کسی بشوید که به اندازه شما عاشق نباشد ترسناک است. تصور اینکه برای کسی فداکاری کنید و او در مقابل شما چنین رفتاری نداشته باشد ترسناک است، اما بدون ریسک کردن، پاداشی در کار نخواهد بود.

4. همچنان منتظر فرصت مناسب هستید

زندگی گاهی واقعا پیچیده می گردد، همه ما سرمان شلوغ است و حتی فکر اینکه برنامه های مان را جوری تغییر دهیم و تنظیم کنیم که بتوانیم با یک نفر دیگر بیشتر وقت بگذرانیم، بیشتر ارتباط برقرار کنیم و بیشتر او را بشناسیم هم سخت است. فرصت ندارید، اما اگر کمی دقت کنید می توانید لا به لای برنامه های تان زمانی برای ارتباط عاطفی تان پیدا کنید. فرصت مناسب روزی نیست که در هفته مقرر شده باشد، هیچ لحظه کاملا مناسبی وجود ندارد، اما شما این توانایی را دارید که این لحظه را بسازید و خلق کنید. وقتی آدم مناسب خودتان را پیدا می کنید، همان روز و همان لحظه، زمان درست است و فقط باید پذیرای این ارتباط باشید تا او را وارد زندگی خود کنید.

5. خسته و فرسوده اید

این شاید معمول ترین دلیلی باشد که آدم ها دیگر نمی خواهند با کسی آشنا شوند. آن ها در گذشته تجربیات بدی داشته اند و خسته و دلزده اند و احساس می نمایند کسی قدر آن ها را نمی داند. آن ها تصور می نمایند دیگر هیچ آدم خوبی در جهان باقی نمانده است، هیچ زن خوب یا مرد خوبی دیگر وجود ندارد. همه مرد ها خائن اند و همه زن ها اهل سوء استفاده! این طبیعی است که بعد از یک بار، دو بار، ... و بیست بار ناامیدی، خسته و افسرده شوید، اما زنده نگه داشتن امید، تنها تکه گمشده پازل در پیدا کردن کسی است که آدم ِ شماست.

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند چه زمانی و کجا قرار است با عشق زندگی تان آشنا شوید. این اتفاق هر جایی می تواند بیفتد، حتی جایی یا زمانی که اصلا انتظارش را ندارید، اما اگر آنقدر ناامید باشید که به خودتان و او این فرصت را ندهید، برای همواره او را از دست خواهید داد. هر چند دل بستن و به دنبال شادی رفتن می تواند یک ریسک باشد، اما بهتر از این است که باقی زندگی تان را صرف رویاپردازی و آرزوکردن چیز هایی کنید که خیلی دوست داشتید برای تان روی می داد.

منبع: themindsjournal

منبع: برترین ها

به "5 طرز فکر مضر که اجازه نمی دهد رابطه شادی داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 طرز فکر مضر که اجازه نمی دهد رابطه شادی داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید