700 پل قدیمی در تهران ؛ مدام رصد می شوند

به گزارش بروزترین مقالات، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به این که پایتخت 700 پل قدیمی دارد، گفت: مقاوم سازی پل های پایتخت یک فعالیت مستمر است و یکی از کارهای این کمیسیون رصد مدام آنهاست.

700 پل قدیمی در تهران ؛ مدام رصد می شوند

زهرا صدراعظم نوری در مصاحبه با مهر با اشاره به مقاوم سازی پل های پایتخت گفت: ایمنی، مقوله ای دائمی است که باید به آن توجه شود و امکانات و تجهیزاتی که در شهر وجود دارد، باید حتماً به صورت دائم رصد و ایمنی آنها کنترل شود چون هر لحظه می تواند ایمنی کاهش یابد و ضریب ریسک بالا برود.

وی اضافه نمود: یکی از کارهایی که کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در قالب کمیته ایمنی و مدیریت بحران انجام می دهد، موضوع رصد ناایمنی ها و آنالیز فضاهای عمومی معابر، پل ها، تقاطع ها و تجهیزات پارک های شهر تهران است که ایمنی آنها دائماً چک می شود. همچنین این کار را سازمان آتش نشانی نیز به عنوان یک مأموریت مستمر دنبال می نماید.

صدر اعظم نوری با بیان اینکه در اعتبارات شهرداری تهران و در معاونت فنی و عمرانی ردیف اعتباری برای مقاوم سازی یکسری از امکانات شهری، پل ها و یکسری ابنیه ها دیده شده است، گفت: در تهران 700 پل قدیمی وجود دارد که تاریخ ساخت این پل ها متفاوت است و قدمت بعضی از آنها به چندین دهه گذشته بر می شود که دچار فرسودگی هستند و استهلاک آنها بالا رفته است و از همین رو احتیاج به مقاوم سازی دارند. به عنوان مثال پل گیشا مورد آنالیز نهاده شد و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران مقاوم سازی پل را دنبال کرد و برنامه دارد اساساً این پل را از حالت تردد سواره خارج کند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: همچنین پل کریم خان یک مورد دیگر بود که کاملاً مقاوم سازی و بازسازی شد. مقاوم سازی به عنوان یک کار مستمر انجام می گیرد چون بی توجهی به این مساله مخاطرات زیادی را خواهد داشت. از این رو همیشه شهرداری تهران موضوع مقاوم سازی را دنبال می نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "700 پل قدیمی در تهران ؛ مدام رصد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 پل قدیمی در تهران ؛ مدام رصد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید